TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Rond 480 voor Christus steekt de Perzische koning Xerxes (Rodrigo Santoro) met een enorm leger de Egeïsche Zee over. Zijn doel: de Griekse stadstaten onderwerpen.
Een van die stadstaten is Sparta. Nou zijn de Spartanen een krijgslustig volkje, dat voor niets en niemand buigt.
Ook niet voor het enorme leger van koning Xerxes. Ook al heeft de Spartaanse koning Leonidas (Gerard Butler) maar zo'n driehonderd man tot zijn beschikking, hij is vastbesloten de honderdduizenden Perzische soldaten tegen te houden.
Dat klinkt onmogelijk, maar Leonidas heeft een plan: met die driehonderd neemt hij een strategische bergpas bij Thermopylae in. Er is daar zo weinig ruimte dat de Perzen niets hebben aan het feit dat ze met veel meer zijn.
Lukt het Leonidas en zijn mannen om de Perzen te stoppen? Je ziet het in 300.
Gerard Butler en de andere Spartaanse soldaten moesten een loeizware training ondergaan voor hun rol. Omdat ze bijna de hele film in hun blote bast te zien zijn én ze oersterke soldaten moesten voorstellen, was een afgetraind lichaam een vereiste.
Bergbeklimmer Mark Twight nam de acteurs acht weken lang keihard onder handen. Volgens Gerard Butler waren het de zwaarste work-outs die hij ooit had gedaan.
300 is een verfilming van de gelijknamige graphic novel van Sin City-schrijver Frank Miller. Hij haalde zijn inspiratie uit de Griekse geschiedenis: de slag bij Thermopylae heeft echt plaatsgevonden.
Nog in de stemming? Op deze datum zie je The Passion Hemelvaart
09:42Video: Reis van Erica Terpstra voor nieuwe aflevering(en) staat gepland
09:08Terugkijken: Roxeanne Hazes zingt Lichtjes Branden in The Passion
09:04Vuurwerk achter de schermen bij The Voice van Vlaanderen: bonje tussen Joost Klein en Koen Wauters
08:22De TV van gisteren: 'Een van de beste The Passion-edities in jaren' en bloedstollend spannend slot van de verraders