TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een samoerai heeft één plicht: hij moet zijn meester dienen. Als die meester komt te overlijden, heeft de samoerai geen levensdoel meer. Hij wordt dan een ronin, een samoerai zonder meester.
In 47 Ronin is er niet één samoerai zonder meester, er zijn er maar liefst 47. Ze waren allemaal in dienst van dezelfde meester, Lord Asano (Min Tanaka).
Asano is gestorven door toedoen van Lord Kira (Tadanobu Asano).
Ex-samoerai Oishi (Hiroyuki Sanada) en Kai (Keanu Reeves) geven leiding aan de horde ronin. Hun doel: zorgen dat Lord Kira zal boeten voor wat hij hun meester heeft aangedaan.
De film is gebaseerd op een eeuwenoude Japanse legende. Die legende is al een flink aantal keer verfilmd: in 1941, 1958, 1962, 1978, 1994 en 2010.
47 Ronin is de eerste Hollywood-adaptatie van het oorspronkelijke Japanse verhaal. Keanu Reeves speelt de half-Engelse vondeling Kai, die later uitgroeit tot samoerai en leider van de ronin.
In de originele legende komt dat personage niet voor. Het lijkt erop dat Kai een samenstelling is van twee historische figuren: William Adams, een Engelse zeeman die de eerste samoerai met een westerse achtergrond werd, en de twaalfde-eeuwse krijger Minamoto Yoshitsune.
Twee Europese toplanden staan vanavond tegenover elkaar in de kwartfinales van het WK voetbal. Spanje en België beschikken allebei over een selectie vol sterren, waardoor alle ingrediënten aanwezig zijn voor een boeiende krachtmeting.
Vanavond op TV: WK voetbal: Spanje - België , Richard Groenendijk: Voor Iedereen Beter, Demolition Man
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
21:40Mysterieuze aankondiging: Everon Jackson Hooi komt met groot nieuws na zomercliffhanger
20:41GTST-analyse seizoen 36: Het jubeljaar dat langzaam kopje onder ging
16:19'Er is ook al een vijfde seizoen van Dag & Nacht onderweg'