TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een samoerai heeft één plicht: hij moet zijn meester dienen. Als die meester komt te overlijden, heeft de samoerai geen levensdoel meer. Hij wordt dan een ronin, een samoerai zonder meester.
In 47 Ronin is er niet één samoerai zonder meester, er zijn er maar liefst 47. Ze waren allemaal in dienst van dezelfde meester, Lord Asano (Min Tanaka).
Asano is gestorven door toedoen van Lord Kira (Tadanobu Asano).
Ex-samoerai Oishi (Hiroyuki Sanada) en Kai (Keanu Reeves) geven leiding aan de horde ronin. Hun doel: zorgen dat Lord Kira zal boeten voor wat hij hun meester heeft aangedaan.
De film is gebaseerd op een eeuwenoude Japanse legende. Die legende is al een flink aantal keer verfilmd: in 1941, 1958, 1962, 1978, 1994 en 2010.
47 Ronin is de eerste Hollywood-adaptatie van het oorspronkelijke Japanse verhaal. Keanu Reeves speelt de half-Engelse vondeling Kai, die later uitgroeit tot samoerai en leider van de ronin.
In de originele legende komt dat personage niet voor. Het lijkt erop dat Kai een samenstelling is van twee historische figuren: William Adams, een Engelse zeeman die de eerste samoerai met een westerse achtergrond werd, en de twaalfde-eeuwse krijger Minamoto Yoshitsune.
Op maandag 15 juni staan er opnieuw vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal. Spanje en België beginnen aan hun toernooi, terwijl later in de nacht ook Uruguay en Iran in actie komen.
De TV van gisteren: De Oranjezomer is terug in Nederland én in WK-stemming
06:47Vanavond op TV: Attenborough: Kingdom, Moordfeest, The 6th Day
06:00Programma WK voetbal zondag 14 juni
12:39The Voice Kids zoekt nu al kandidaten voor nieuw seizoen
11:42Katy Perry bij de openingsceremonie van het WK voetbal gemist? Bekijk hier alle optredens terug