TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Iedereen verwerkt een relatiebreuk op een andere manier. De een zet het op een zuipen, de ander slaat als een malle aan het rebounden en een derde kan alleen maar in een hoekje zitten huilen. Sommige mensen doen een beetje van alles.
In de romcom (500) Days of Summer leeft hoofdpersoon Tom (Joseph Gordon-Levitt) vooral in het verleden. Hij kijkt terug op de vijfhonderd dagen waarin Summer (Zooey Deschanel) zijn vriendin was, hem dumpte en een ander vond.
Die amper anderhalf jaar lijken kort, maar deze periode heeft een grote impact op Tom. Dat zit hem in kleine dingen als burgerlijke bezoekjes aan de meubelboulevard en dronken karaokesessies. Maar ook in de eerste ruzie en het moment dat de eerste verliefdheid begint weg te zakken.
Regisseur Marc Webb springt heen en weer in de tijd, van dag 249 naar dag 23 naar 176. Dat is treffend: herinneringen aan een verbroken relatie komen nu eenmaal niet in chronologische volgorde.
Critici waren lovend over (500) Days of Summer. Tijdens de eerste vertoning op het toonaangevende Sundance Film Festival kreeg de film na afloop een staande ovatie. Sommige recensenten noemden (500) Days of Summer de beste romantische comedy sinds Love Actually.
Volgens scenarioschrijver Scott Neustadter heeft hij 75 procent van wat Tom moet doorstaan zelf meegemaakt. Summer is gebaseerd op een oude liefde van hem.
Neustadter en collega-schrijver Michael H. Weber schreven het script voor de film om hem over de breuk heen te helpen. Dat lukte, en het leverde nog een succesvolle film op ook.
Dit zijn de winnaars van Het blok 2025: 'Spannend!'
22:42Emoties lopen op in finale De Verraders: 'Ik vertrouwde jullie echt'
22:22Suzan en Freek alsnog te zien in nieuw seizoen The Voice of Holland
20:13Angela de Jong stopt met haar televisiecolumns: 'Tijd voor iets anders'
16:03Alles wat je wil weten over Petra de Leeuw (60) uit B&B Vol Liefde 2025