TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Westerns en de Japanse regisseur Akira Kurosawa zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Zo is de westernklassieker The Magnificent Seven een remake van Kurosawa’s meesterwerk Seven Samurai.
Ook Sergio Leones A Fistful of Dollars is een remake van een film van Kurosawa. De prachtige samoeraifilm Yojimbo uit 1961 diende als inspiratie voor deze baanbrekende spaghettiwestern.
In deze film maken we kennis met een klassiek personage: de door Clint Eastwood gespeelde ‘man zonder naam’. Hier arriveert hij in een dorpje waar de rivaliserende families Rojo en Baxter de bewoners onderdrukken.
Eastwood weet de bendes vervolgens op geraffineerde wijze tegen elkaar uit te spelen. Eerste deel uit Leones Dollars-trilogie, die verder bestaat uit de klassiekers For a Few Dollars More en The Good, the Bad and the Ugly.
Clint Eastwood speelt in A Fistful of Dollars zijn eerste echte hoofdrol in een speelfilm. Wel was hij al een tijdje in tv-series te zien.
In zijn contract voor de serie Rawhide stond zelfs dat hij tussen de seizoenen door geen rollen in Amerikaanse films mocht aannemen. Omdat er niets over Europese films stond, kon Eastwood de hoofdrol in deze film accepteren.
A Fistful of Dollars is meteen de film waarin Eastwood zijn handelsmerk – een intense blik met toegeknepen ogen – aan het publiek kon laten zien. Die blik is niet bewust ontstaan: Eastwood kneep zijn ogen toe omdat het zonlicht en het licht van de filmlampen op de set te fel was.
Jetske van den Elsen heeft haar hart verloren aan dít programma: 'Het is wat de wereld nodig heeft'
09:18Jurre Geluk licht tipje van de sluier op over Virgin Island: 'Echt heel lief programma'
08:50De TV van gisteren: Marlijn Weerdenburg met open armen ontvangen door We Zijn er Bijna!-kijkers
06:47Vanavond op TV: De slimste mens België, MAX Skûtsje journaal, De vier vuisten slaan op hol
22:45Nieuwe date Caroline (B&B Vol Liefde) maakt slechte beurt: 'Ligt gewoon te slapen'