TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Enkele eeuwen in de toekomst probeert een restje mensheid te overleven in Iron City, een smeltkroes van bouwstijlen, bevolkingen, mensen en cyborgs.
Daar lapt cyberchirurg Ido (Christoph Waltz) mensen met robotledematen op van onderdelen die hij op de vuilnisbelt aantreft. Op een dag vindt hij een bewusteloos cyborgmeisje dat hij liefdevol repareert. Cyborg Alita weet zich na haar ontwaken niets meer te herinneren van haar leven ervóór.
Terwijl ze de stad en haar inwoners leert kennen blijkt niet iedereen vriendelijk; ijzersterke griezels hebben het op haar gemunt. Maar waarom? En hoe komt het dat Alita, die oogt als een spichtig tienermeisje, zo snel is als een panter en zo sterk als een beer? Je ziet het in Alita: Battle Angel
Het personage Alita is een mengvorm van een actrice en flinke computeranimatienabewerking. Met iets te grote ogen, zoals dat hoort bij een klassiek mangafiguurtje. Maar ook met nabewerkte emoties die soms toch nog houterig uitpakken – en daar kan hoofdrolspeelster Rosa Salazar waarschijnlijk niets aan doen.
Op goede acteurs werd ook qua bijrollen niet bezuinigd. Toch is het vooral de levendige vormgeving van Iron City die de show steelt in Alita: Battle Angel; van de oude, bijna nostalgische laagbouw en het vleugje roestige Mad Max-vormgeving tot de futuristische hoogbouw.
Alita: Battle Angel zie je op woensdag 1 januari 2025 vanaf 22:15 uur op Viaplay TV.
Partnerbijdrage
Het vierde seizoen van Ghosts is nog altijd iedere maandag om 20:30 uur te zien op Comedy Central. Maar waarom mag je deze fijne sitcom eigenlijk niet missen?
Jet de Nijs bij première Malle Babbe: 'Thuis vertellen we Rob alle verhalen'
10:14The Tribute: bekijk de beste optredens van zaterdag, ACinDC eindigt bovenaan
10:00Caroline Tensen geniet van opnames Kopen of Slopen: 'Ik wil altijd weten hoe het afloopt'
09:22Op deze datum gaat Het Holland Huis met Roxeanne Hazes van start
08:49Dubbel kraambezoek in Urk: 'Donor van Mathilde blijft anoniem'