TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
‘Gelukszoekers’ worden ze wel eens genoemd: mensen die hun thuisland ontvluchten in de hoop in Nederland een beter, veiliger leven op te kunnen bouwen.
Met Along the way laat regisseur Mijke de Jong (Layla M., God only knows) zien hoe zo'n vlucht gaat en welke gevaren er onderweg op de loer liggen. Dat doet ze door twee jonge vrouwen te volgen.
De Afghaanse tweelingzussen Fatima (Nahid Rezaie) en Zahra (Malihe Rezaie) zijn vanuit Iran onderweg naar Nederland. Bij de Turkse grens raken ze hun familie kwijt.
De rest van de reis blijven ze wanhopig zoeken naar een teken van leven.
De Jong ontmoette haar hoofdrolspelers in het vluchtelingenkamp Moria op Lesbos. Het verhaal van Along the way is losjes gebaseerd op wat Nahid en Zahra Rezaie tijdens hun reis meemaakten.
Dat maakt deze kruising tussen documentaire en fictie nog net wat indrukwekkender.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Het is Valentijnsdag dus kruip gezellig samen met je geliefde - of gewoon lekker alleen - op de bank met deze kijktips waarin de romantiek hoogtij viert.
Eén Grote Familie krijgt toch een vervolg: 'Er komt een film'
13:28Bij welke talkshow schuift Marco Borsato straks aan? 'Moreel verplicht tot Vandaag Inside'
11:09Jan Joost van Gangelen weer langzaam aan het werk na burn-out
09:48Urk!-zussen Gerda en Mathilde geven update over maagverkleining
08:38De TV van gisteren: Miljoenen sportfanaten aan de buis gekluisterd tijdens spannende schaats en shorttrackraces