TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Zijn laatste films waren weinig succesvol, maar Dick Maas is een begrip in de Nederlandse filmwereld. Amsterdamned is een van de films waarmee hij zijn naam vestigde (en waar hoogstwaarschijnlijk binnenkort een vervolg op komt).
Een seriemoordenaar maakt de Amsterdamse grachten onveilig. Letterlijk. Alle moorden vinden op of in de buurt van het water plaats. Bij het zoveelste drijvende lijk begint het rechercheur Eric Visser (Huub Stapel) te dagen.
De moordenaar lijkt steeds uit het water op te duiken. Eric denkt de dader bij een van de hoofdstedelijke duikclubs te kunnen vinden. Bij iedere watersportvereniging waar Eric in Amsterdamned komt, loopt hij de mooie Laura (Monique van de Ven) tegen het lijf. Heeft zij misschien iets met de moorden te maken?
Amsterdamned speelt zich helemaal in Amsterdam af. Het centrum van de hoofdstad is veelvuldig in beeld. Alleen is het niet steeds Amsterdam dat je ziet. Voor een aantal scènes week regisseur Dick Maas met zijn cast en crew uit naar Utrecht.
Zo is de klassiek geworden achtervolging per speedboat niet in de Amsterdamse grachten opgenomen, maar op de Oudegracht in Utrecht. Waarom? Omdat de Utrechtse grachten iets hebben wat Amsterdam niet heeft: terrasjes aan het water.
Direct na Amsterdamned (vanavond om 20:27 uur) kun je op RTL 7 ook genieten van die andere horrorklassieker van Dick Maas: De Lift. Je leest hier alles over de film.
Partnerbijdrage
Eva Eikhout doet mee aan de speciale editie van Maestro: 'Ik vond het geweldig'
09:31Milou uit Boer Zoekt Vrouw verwacht eerste kindje
09:01Dit is de Mol van Wie Is de Mol? 2026
08:13De TV van gisteren: Derde seizoen te veel? Finale Wie Is de Mol? scoort historisch laag
12:08Hélène Hendriks bedankt voor RTL en blijft nog zeker vijf jaar bij Talpa