TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Begin jaren 90 werkt de jonge Anna (Sasha Luss) op de markt. Dan krijgt ze de kans van haar leven.
Een modellenscout biedt haar een baan als model aan. Binnen de kortste keren maakt ze flink carrière in de modewereld. Die modellencarrière is slechts een dekmantel. Anna werkt daarnaast als huurmoordenaar voor de KGB. En de verleidelijke Russische schone is goed in haar vak. Tot genoegen van haar chef, Olga (Helen Mirren).
Zij heeft Anna beloofd dat ze na vijf jaar werk voor de KGB weer haar eigen gang kan gaan. Houdt ze woord? Na een tijdje heeft Anna het wel gezien bij de Russische geheime dienst: ze wil haar vrijheid terug. Zelfs als ze daarvoor moet overlopen naar de Verenigde Staten.
Wie goed oplet ziet in Anna flink wat verwijzingen naar eerdere films van regisseur Luc Besson. Om te beginnen lijkt het verhaal wel erg veel op dat van Nikita uit 1990 en de daarvan afgeleide serie La femme Nikita. Daarnaast zijn er ook knipogen naar Léon. Critici vinden dan ook dat Besson zich er met deze film erg makkelijk vanaf maakt.
Dat is waarschijnlijk een van de redenen dat de film vrij genadeloos flopte. Beschuldigingen van seksueel misbruik aan het adres van Besson hebben de film waarschijnlijk ook geen goed gedaan.
Anna is op zondag 17 november 2024 om 22:30 uur te zien op RTL 7.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
Albert Heijn Kerstreclame 2025: Jeroen van Koningsbrugge straalt twee keer
08:15De TV van gisteren: Sint brengt meerdere bezoekjes op Nederlandse tv
06:47Vanavond op TV: Protection, De bondgenoten, The Help
06:00Advent dag 6 | Leef mee met de kandidaten van Vals Spel op Videoland
22:05Dit zijn de afvallers van de vierde aflevering van The Masked Singer 2025