TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Scenarist Alex Garland maakte indruk met zijn regiedebuut Ex Machina, een prikkelende sciencefictionfilm vol filosofische vragen.
Toch leek studio Paramount verrast door de complexiteit van zijn opvolger Annihilation, een bewerking van Jeff VanderMeers roman. De studio vond de film ‘te intelligent en moeilijk’ voor een groot publiek en bracht hem in veel landen niet in de bioscoop uit, maar direct op Netflix.
Bioloog Lena (Natalie Portman) sluit zich aan bij een expeditie naar de mysterieuze ‘Shimmer’, een gebied dat alles wat erin komt muteert. Haar man Kane (Oscar Isaac) keerde er als enige levend uit terug, maar is ernstig verzwakt.
Gedreven door wetenschappelijke nieuwsgierigheid en persoonlijke motieven betreedt Lena met vier andere wetenschappers het gebied, waar ze worden geconfronteerd met bizarre fenomenen en een ongrijpbare dreiging.
Garland combineert sciencefiction met horror, wat soms intense, verontrustende scènes oplevert. De film draait onder andere om zelfvernietiging, zowel fysiek als psychologisch. Elk personage draagt destructieve neigingen met zich mee.
Zijn we geprogrammeerd om onszelf te vernietigen? Het antwoord laat Garland aan de kijker. Visueel is Annihilation betoverend en beangstigend tegelijk.
De film is soms ongrijpbaar en vervreemdend, maar wie daarvoor openstaat kan een bijzondere filmervaring verwachten.
Annihilation is op zaterdag 6 juni 2026 om 23:10 uur te zien op SBS9.
Op deze datum is de finale van The Bicycle Race te zien
14:03Wanneer is de finale van Hunted VIPS te zien?
10:15Benja Bruijning en Aiko Beemsterboer in nieuwe serie van makers Knokke Off
10:00Marlijn Weerdenburg en Frits Sissing zijn klaar voor het Musical Awards Gala: 'De Oscars van het musicalgenre'
10:00Tim Hofman kijkt veel Nederlandse dramaseries: 'Maar makers hoeven me daar nooit voor te bellen'