TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Charlie Kaufman beleeft zijn doorbraak in Hollywood als scenarioschrijver. Hij schrijft de scripts voor culthits als Being John Malkovich, Oscarwinnaar Adaptation. (waarin Nicolas Cage een scenarioschrijvende tweeling speelt) en Eternal Sunshine of the Spotless Mind.
In 2008 regisseert Kaufman zijn eerste film: Synecdoche, New York. Al die films hebben een belangrijk ding gemeen: de verhalen die Kaufman vertelt zijn altijd volstrekt origineel.
Dat is in zijn tweede speelfilm als regisseur ook weer het geval. Daarnaast koos Kaufman ook voor een bijzondere vorm om dat verhaal te vertellen: Anomalisa is een poppenanimatiefilm.
De belangrijkste pop in de film is Michael, een man die zijn geld verdient met boeken en speeches over efficiëntie, klantenservice en succes.
Zijn privéleven hangt ondertussen van de sleur en de triestigheid aan elkaar. Het is zelfs zo erg dat Michael geen onderscheid meer kan maken tussen mensen.
Iedereen heeft voor hem hetzelfde gezicht en dezelfde stem. Tot hij Lisa ontmoet.
Anomalisa mag dan een poppenanimatie zijn, het is zeker geen kinderfilm. Sterker nog: in Amerika kreeg de film een R-rating (alleen voor 17 jaar en ouder).
Dat is niet uitzonderlijk. Er zijn meer animatiefilms met een R-rating.
Toch deed Kaufman weer iets unieks met deze film. Anomalisa is de eerste R-rated film die werd genomineerd voor de Oscar voor beste animatiefilm.
Partnerbijdrage
Advent dag 24 I Win 2x2 bioscooptickets voor Vue Cinemas
14:41Sleepers krijgt een vierde en laatste seizoen
14:14De topserie Dag & Nacht krijgt een vierde seizoen!
13:43Eva Jinek sluit 2025 af met twee leuke specials
13:13Kijkers Een Huis Vol ergeren zich aan familie Bakhcha