Film
Bijzondere animatiefilm voor volwassenen
Redactie TVgids.nl
  ·  
Charlie Kaufman beleeft zijn doorbraak in Hollywood als scenarioschrijver. Hij schrijft de scripts voor culthits als Being John Malkovich, Oscarwinnaar Adaptation. (waarin Nicolas Cage een scenarioschrijvende tweeling speelt) en Eternal Sunshine of the Spotless Mind.
Anomalisa
In 2008 regisseert Kaufman zijn eerste film: Synecdoche, New York. Al die films hebben een belangrijk ding gemeen: de verhalen die Kaufman vertelt zijn altijd volstrekt origineel.
Dat is in zijn tweede speelfilm als regisseur ook weer het geval. Daarnaast koos Kaufman ook voor een bijzondere vorm om dat verhaal te vertellen: Anomalisa is een poppenanimatiefilm.
De belangrijkste pop in de film is Michael, een man die zijn geld verdient met boeken en speeches over efficiëntie, klantenservice en succes.
Zijn privéleven hangt ondertussen van de sleur en de triestigheid aan elkaar. Het is zelfs zo erg dat Michael geen onderscheid meer kan maken tussen mensen.
Iedereen heeft voor hem hetzelfde gezicht en dezelfde stem. Tot hij Lisa ontmoet.
Charlie Kaufman
Anomalisa mag dan een poppenanimatie zijn, het is zeker geen kinderfilm. Sterker nog: in Amerika kreeg de film een R-rating (alleen voor 17 jaar en ouder).
Dat is niet uitzonderlijk. Er zijn meer animatiefilms met een R-rating.
Toch deed Kaufman weer iets unieks met deze film. Anomalisa is de eerste R-rated film die werd genomineerd voor de Oscar voor beste animatiefilm.
Wat je verder niet mag missen
Alle tips
Swing en zing mee met The Greatest Hits-maand op Net5
Muziekliefhebbers opgelet! Net5 trakteert de kijkers deze maand op de mooiste muziekfilms en twee nieuwe programma's die in het teken staan van The Greatest Hits.
Het nieuwste seizoen van Paw Patrol nu exclusief te zien bij SkyShowtime
Een regenachtig weekend saai voor de kids? Nee hoor! Pak de popcorn en de kleedjes er maar bij, want de PAW Patrol-pups zijn terug met een gloednieuw seizoen op SkyShowtime.Laatste nieuws van TVgids.nl
Meer nieuws 14:51Song van GTST-ster Noa Zwan uitgebracht
14:18Chiara uit Big Brother 2023 is het zat en haalt flink uit: 'Ik wil mijn leven terug'
13:42Dure maand voor Peter Gillis
12:50Tekeningen van Kees Momma op de markt
12:16Kijkers hebben nu al genoeg van déze deelnemer in Temptation Island: Love or Leave