TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de eerste scène van Arctic is een man (Mads Mikkelsen) met een schep bezig in een besneeuwd landschap. Als de camera uitzoomt, wordt duidelijk dat hij ‘S.O.S.’ in de sneeuw heeft geschreven.
Verderop is het vliegtuig te zien, waarmee hij is neergestort. In de tijd dat hij in het Noordpoolgebied is heeft de man een overlevingsroutine ontwikkeld. Een helikopter die uit de lucht komt vallen doorbreekt die. De piloot komt om, de man weet diens passagier wel te redden, al is ze zwaargewond.
Na een tijdje beseft de man dat ze niet met zijn tweeën in het wrak kunnen blijven: ze moeten op zoek naar redding.
Met de gewonde vrouw achter zich aan op een slee begint hij in Arctic zijn zoektocht naar een commandopost. Regisseur Joe Penna brengt hun zware tocht zo in beeld, dat je als kijker de kou in je ledematen voelt trekken en de snijdende wind zowat op je gezicht voelt.
Mads Mikkelsen brak in 2006 internationaal door als schurk Le Chiffre in Bondfilm Casino Royale en als kannibaal Hannibal Lecter in de serie Hannibal. In de jaren daarvoor speelde hij vooral in films in zijn thuisland Denemarken.
Zijn eerste filmrol kreeg hij pas in 1996. Voor die tijd was hij turner en balletdanser.
Toch was zijn rol in Arctic volgens Mikkelsen het moeilijkste dat hij in zijn carrière heeft gedaan. Het maken van de film was niet alleen fysiek, maar ook mentaal erg zwaar.
Kippenvel: Kimberly Fransens schittert met musical-klassieker in Stars On Stage
16:28RTL ziet geen reden tot ingrijpen bij Married At First Sight na ophef Britse editie
16:15Dit zijn de gasten van Vandaag Inside op Curaçao op vrijdag
15:13Zet je schrap: De eerste beelden van de A.S.S. - Anti Survival Show zijn er
14:56Let op: Op deze datum start de Eredivisie weer