TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Nou ja, toekomst: Doc en Marty flitsen in hun DeLorean-tijdmachine van 1985 naar het jaar 2015.
Marty (Michael J. Fox) en Doc (Christopher Lloyd) krijgen bij hun tripje naar 2015 gezelschap van Marty’s liefje Jennifer (Elisabeth Shue). In de toekomst proberen ze hun kids te helpen.
Dat lukt, maar als het drietal terug is in 1985, is daar iets geks aan de hand. Het lijkt wel of alles net iets anders is dan voordat ze naar 2015 flitsten.
Als dat klopt, kan dat maar een ding betekenen: met hun veranderingen in de toekomst hebben Marty, Doc en Jennifer het verleden veranderd.
Hoe los je dat op? Terugreizen naar het verleden en de verandering ongedaan maken.
Dat brengt het drietal in Back to the Future Part II terug op bekend terrein: het jaar 1955.
In de eerste Back to the Future-film deed Michael J. Fox al zijn skateboardstunts zonder problemen zelf. Bij de opnames van Back to the Future II ging dat een stuk minder soepel.
Fox vertelde later dat dit een van de eerste symptomen van de ziekte van Parkinson was. Het zou nog tot 1991 duren tot artsen die diagnose stelden.
In 2015, het jaar waar Doc en Marty in deze film naartoe reizen, stond Back to the Future Part II weer volop in de belangstelling. Ter ere van de film bracht sportschoenenfabrikant Nike de schoenen die Marty draagt ook echt uit. Kopers van de collector’s items moesten – in tegenstelling tot Marty – wel zelf hun veters strikken.
Partnerbijdrage
Dit moet je weten voordat je Kees Flodder streamt
12:42Doet Nederland in 2027 weer mee aan het Eurovisie Songfestival?
08:15Binnenkijken: Montana Meiland zet haar huis (ook) te koop (video)
08:03De TV van gisteren: meer kijkers voor Songfestival, kijkcijferdrama voor RTL4
16:05Hunted VIPS is terug: op deze data verschijnen er nieuwe afleveringen