TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Vergane glorie, dat is hotel El Royale in Lake Tahoe, precies op de grens van de staten California en Nevada. Ooit was het een echte trekpleister, maar eind jaren 60 is daar weinig meer van over.
Toch komt een aantal mensen naar het El Royale voor een overnachting. Onder hen een oude priester (Jeff Bridges), een zangeres (Cynthia Erivo), een gladde vertegenwoordiger (Jon Hamm) en een grofgebekte hippie (Dakota Johnson).
Ze hebben allemaal zo hun reden om juist vandaag in dit vervallen hotel te willen overnachten. Stuk voor stuk zijn ze naar iets op zoek, maar waarnaar?
En wat heeft een gebeurtenis van tien jaar geleden daarmee te maken?
Regisseur Drew Goddard laat de kijker het in de stijlvolle thriller Bad Times at the El Royale stapje voor stapje ontdekken. Hij springt daarbij flink op en neer in de tijd.
Hij knalt er daarbij – vooral in de gewelddadige scènes – flink in. Hoewel de film aan de lange kant is, blijft dat vermakelijk.
Goddard haalde zijn idee voor het hotel in Bad Night at the El Royale uit de werkelijkheid. Het Cal-Neva Resort and Casino, dat inderdaad óp de grens tussen Californië en Nevada ligt, diende als inspiratie.
Dat resort had ooit beroemde eigenaars. In de jaren 60 kocht Frank Sinatra het, samen met zijn maatje Dean Martin en gangster Sam Giancana.
Vanavond op TV: Dwars door de Pyreneeën, Expeditie Robinson, Platoon
10:24Jaap Reesema moest zelf ook auditie doen voor Sing with me
10:02Yvon Jaspers (53) hoort weer na operatie: ‘Word zelfs blij van de wasmachine’
10:00Waylon legt uit hoe Sing with Me precies werkt: 'Het gaat echt om het plezier'
09:53Hélène Hendriks (46) ziet Sara bij Talpa: tekent voor vijf jaar bij