TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Begin jaren 90 had muziekzender MTV een enorme hit in handen: de tekenfilmserie Beavis and Butt-Head. De hoofdpersonen deden niet veel meer dan MTV kijken en commentaar leveren op de videoclips, maar het werkte als een tierelier.
Het succes was zelfs zo groot dat bedenker Mike Judge besloot dat Beavis en Butt-Head hun eigen film moesten krijgen. Maar hoe populair de headbangende tieners ook waren, niemand gaat anderhalf uur lang naar twee gasten die alleen maar op de bank hangen zitten kijken.
Dus moest hij ze van hun luie achterste zien te krijgen. Hoe Judge dat oploste?
Simpel: aan het begin van Beavis and Butt-Head Do America ontdekt het duo dat hun dierbaarste bezit verdwenen is. Iemand heeft hun tv gejat.
In hun zoektocht naar dat bakbeest, hun venster op MTV en de rest van de wereld, doorkruisen Beavis en Butt-Head heel Amerika. Onderweg beleven ze bizarre avonturen en ontmoeten ze bijzondere types.
Net als de oorspronkelijke serie is Beavis and Butt-Head Do America helemaal geanimeerd. Het had niet veel gescheeld of de film had er heel anders uitgezien.
Productiemaatschappij Paramount wilde eigenlijk dat de Beavis and Butt-Head-film live action zou worden. Ze hadden zelfs al acteurs op het oog voor de hoofdrollen: David Spade en Chris Farley.
Beavis and Butt-Head Do America werd een groot succes. Alleen al in Amerika bracht de film ruim zestig miljoen dollar op; meer dan vijf keer zoveel als de film had gekost.
Door dat succes gingen er al snel geruchten dat er een vervolg zou komen. Ook regisseur Mike Judge had daar wel oren naar.
Tot nu toe is het daar nog niet van gekomen. Met de nadruk op ‘nog’: in 2021 werd bekend dat Judge bezig is met een nieuwe film rond Beavis and Butt-Head.
Beavis and Butt-Head Do the Universe moet in juli 2022 te zien zijn op de Amerikaanse streamingdienst Paramount+.
Twee Europese grootmachten, één plek in de finale. Frankrijk en Spanje treffen elkaar vanavond in de halve finale van het WK voetbal waarin de aanvallende sterren aan beide kanten het verschil kunnen maken.
René van der Gijp adviseert Estavana Polman na eerste VI-optreden: 'De lat hier ligt te hoog'
17:43Bekendmaking over GTST: Dit is het aangekondigde nieuwtje
15:34Scam Alert met Ellie Lust krijgt een tweede seizoen
14:55Dit programma vervangt Het Perfecte Plaatje op Reis
14:24Wanneer is de finale van De Slimste Mens België te zien op tv?