TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De jonge geoloog Alfred Issendorf (Reinout Scholten van Aschat) gaat naar het moerassige uiterste noorden van Noorwegen om onderzoek te doen naar meteorieten. Doordat het er ’s nachts alleen nauwelijks donker wordt, kan Alfred de slaap niet vatten en draait hij langzaam door.
Beyond Sleep is de verfilming van de roman Nooit meer slapen van W.F. Hermans. Het boek leek decennialang onverfilmbaar, vanwege de diepere lagen in de gedachten van het hoofdpersonage. Hoe film je de existentiële levensvragen waar een getroebleerd brein mee worstelt? En hoe beeld je de psychedelische ervaringen uit van iemand die door chronisch slaaptekort in een hallucinerende trip belandt?
Regisseur Boudewijn Koole (Kauwboy) slaagt er wonderwel in om de kijker in het brein en de gedachten van Alfred te laten binnendringen. Het knappe spel van Scholten van Aschat draagt daar zeker aan bij.
Zelfs W.F. Hermans zelf liep in de jaren 60 vast toen hij probeerde Nooit meer slapen om te zetten in een filmscenario. Anderen die het wilden proberen kregen bij de schrijver nul op het rekest. Na Hermans' dood in 1995 nam zijn zoon die houding over. Wie iets met het werk van zijn vader wilde, moest van goeden huize komen.
Hij dacht aan een regisseur met internationale allure, iemand als Paul Verhoeven. Totdat Boudewijn Koole bij hem aanklopte. Hermans junior was zo onder de indruk van zijn regiedebuut Kauwboy dat hij Koole toestemming gaf om Beyond Sleep te maken.
VTwonen Weer Verliefd op je Huis ondergaat een aantal veranderingen
11:25Beste Zangers 2026 sluit het seizoen af in het theater
11:20SBS6 zendt op Tweede Kerstdag een kersteditie van The Winner Takes It All uit
10:59KIJK komt met korte ziekenhuisserie met Thijs Boermans en Carolien Spoor
10:25Op deze datum start het zesde seizoen van The Tribute: Battle of the Bands