TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wat doet de Amerikaanse president in de Finse wildernis? Terroristen hebben zijn vliegtuig, de Air Force One, boven Lapland uit de lucht geschoten. President Alan Moore (Samuel L. Jackson) overleeft de crash dankzij zijn escape pod.
Ondertussen begint Oskari aan zijn overgangsritueel van jongen naar man. Hij heeft 24 uur de tijd om eigenhandig een dier te doden. Oskari’s vader kwam ooit met een beer thuis, dus hij heeft nogal wat om tegenop te boksen.
Daarom gaat Oskari op jacht naar Big Game: groot wild. Het wild dat hij vindt is alleen geen hert, maar president Moore.
De terroristen die Moore uit de lucht hebben geschoten, zijn nog niet tevreden. Ze willen zeker weten dat hij dood is. Omdat Oskari de bossen op zijn duimpje kent, is hij Moores enige kans op overleven.
En Oskari? Die kan zijn geluk niet op. Thuiskomen als je een groot hert hebt geschoten is al indrukwekkend voor een jongen van dertien. Stel je voor als hij thuiskomt met de Amerikaanse president in zijn kielzog. Dat is pas groot wild!
Big Game is de tweede film van de Finse regisseur Jalmari Helmander. Zijn debuut, Rare Exports, was een soort Finse versie van Sint, inclusief een ingevroren zombiekerstman.
Met een budget van 8,5 miljoen euro was Big Game een tijdje de duurste Finse film ooit gemaakt. In 2019 ging Iron Sky: The Coming Race daar flink overheen: die film kostte zo’n 20 miljoen.
Presentator Wilfred Genee is tijdelijk afwezig bij Vandaag Inside
07:40De TV van gisteren: Meer dan miljoen kijkers voor seizoensslot Kopen Zonder Kijken
07:00GTST Spoilers - maandag 18 t/m donderdag 21 mei 2026
20:47Kijkers stomverbaasd over concessie in seizoensslot Kopen Zonder Kijken: 'Dan ben je gek'
20:18Eva Jinek verrast NOS Jeugdjournaal-presentatoren met Ere Zilveren Nipkowschijf 2026