TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Over de moord op president John F. Kennedy zijn veel films gemaakt. Van complottheorieën over de daders in JFK tot films over schutter Lee Harvey Oswald.
Het perspectief van de first lady komt niet of nauwelijks aan bod. Met Jackie brengt de Chileense regisseur Pablo Larraín daar verandering in.
De film volgt Jackie Kennedy (Natalie Portman) vanaf de moord op haar echtgenoot tot aan zijn begrafenis.
Als basis gebruikt Larraín een interview dat ze eind november 1963, ongeveer een week na de moord, gaf aan journalist Theodore H. White. Het verhaal verscheen op 6 december 1963 in het tijdschrift Time.
Larraín zet Kennedy neer als een vrouw die zoekt naar de betekenis van haar leven, nu ze door de moord op haar man ook een deel van haar eigen identiteit is kwijtgeraakt: ze is ineens geen first lady meer. Tegelijkertijd weet ze precies hoe ze de politieke nalatenschap van haar man levend wil houden.
Voor Natalie Portman was de hoofdrol in Jackie een uitdaging. Wat de actrice zelf het moeilijkste vond? Haar stem.
"Jackie Kennedy had zo'n fantastische stem, echt een stem uit een ander tijdperk. Ze had een beetje een bekakt accent, maar dan wel gemixt met een New Yorks dialect en een beetje Engels."
Volgens de actrice schrok regisseur Pablo Larraín zich een hoedje toen ze op de set voor de eerste keer als Jackie sprak.
De TV van gisteren: Floortje naar het einde van de wereld pakt de winst op primetime
07:00GTST Spoilers - maandag 2 t/m donderdag 5 februari 2026
06:47Vanavond op TV: Onbekend en wereldberoemd: Gebroeders van Lymborch, Het roer om, Hunter Killer
22:40Noa Vahle eerlijk over 'bewijsdrang' en kritiek op Linda de Mol en Hélène Hendriks
19:33Hila Noorzai en regisseur Nicolette Bloemberg doen bij Pauw & De Wit hun verhaal over offline halen Hila voorbij de Taliban