TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Brian Wilson is de man achter een deel van de beste popsongs ooit gemaakt. Als lid van The Beach Boys stond hij aan de wieg van het klassieke album Pet sounds en schreef hij nummers als God only knows en Good vibrations. We zien dat zijn leven lang niet altijd eenvoudig is geweest.
Love and Mercy springt heen en weer tussen de jaren 60 en de jaren 80. In de eerste periode is de jonge Wilson (Paul Dano) bezig met de opnames van Pet sounds en beginnen de eerste tekenen van zijn psychische problemen zich af te tekenen. In de jaren 80 is Wilson (John Cusack) een schim van de man die hij ooit was, hij laat zijn leven bepalen door psycholoog Eugene Landy (Paul Giamatti). Een ontmoeting met Melinda Ledbetter (Elizabeth Banks) brengt daar verandering in.
De studioscènes werden gefilmd in een geïmproviseerde pseudodocumentairestijl met twee 16mm-handcamera's. Paul Dano, die zelf in een band heeft gespeeld, instrueerde de acteurs hoe ze hun instrumenten moesten bespelen. Dat was soms een beetje gek, aangezien de bandleden door echte muzikanten werden gespeeld. Hoewel deze scènes grotendeels ongescript waren, citeerde Dano enkele zinnen die door de echte Wilson zelf waren gesproken tijdens de echte originele studiosessies.
Chris Zegers vertelt meer over Een Schat aan Shaffy: 'Machtig om dit te mogen maken'
09:07Winston reageert: Dit is waarom het huisnummer in Miljoenenjacht was afgeplakt (video)
08:55Dit is de startdatum van seizoen 11 van Over Mijn Lijk
08:29Alex uit Over Mijn Lijk op 37-jarige leeftijd overleden
07:47Claudia de Breij verzorgt Oudejaarsconference 2026