TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2002 maken er twee mannen de dienst uit in de wereld van het kunstschaatsen: bad boy Chazz Michael Michaels (Will Ferrell) en braverik Jimmy MacElroy (Jon Heder). Bij de Olympische Spelen halen ze een gedeelde eerste plaats.
Daar zijn de mannen het in Blades of Glory niet bepaald mee eens. Jimmy vindt dat hij het goud verdient. Chazz vindt zichzelf met afstand de allerbeste.
De ruzie die ze daarover krijgen loopt nogal uit de hand. Wat heet: Chazz en Jimmy krijgen een diskwalificatie én een levenslange schorsing aan het spandex schaatspakje. Daar zijn ze drie jaar later allebei nog verbolgen over. Ze willen die gouden plak.
Jimmy en Chazz ontdekken dat ze voor individueel kunstschaatsen dan wel geschorst zijn, als paar mogen ze gewoon meedoen. Dus dat gaan ze doen ook.
De gezworen vijanden slaan keihard aan het trainen om als kunstschaatspaartje goed beslagen ten ijs te komen. Maar kunnen ze de gedoodverfde favorieten, broer-zuskoppel Stranz (Will Arnett) en Fairchild Van Waldenberg (Amy Poehler), verslaan?
Will Ferrell en Jon Heder trainden hard voor hun rollen in Blades of Glory. Eerst moesten ze leren schaatsen.
Daarna kregen ze kunstschaatslessen van Sarah Kawahara, de coach van kunstschaatsster Michelle Kwan. Dat ging lang niet altijd goed. Jon Heder ging op een dag zo hard onderuit dat hij zijn enkel brak.
Blades of Glory is op zaterdag 7 maart 2026 om 00:20 uur te zien op Comedy Central.
Jan Smit voerde Gert Verhulst dronken tijdens Antwerpse stapavond: 'Hij bestelde stiekem shotjes'
11:04Bondgenoten-ster Mercedes fel over kritiek op haar gedrag: 'Was brak'
10:40Winnaar Slimste mens seizoen 27: 'Retespannend om mee te doen'
10:00Zo gaat het echt achter de schermen van Even tot Hier
09:50De TV van gisteren: Finale Slimste mens slaat Voice of Holland knock-out