TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Alex van Warmerdam is een van de eigenzinnigste regisseurs van Nederland. Toch kwam het nooit tot een (echte) doorbraak in het buitenland.
Totdat in 2013 Borgman uitkwam. Voor het eerst in bijna veertig jaar dong een Nederlandse film mee naar een Gouden Palm tijdens het filmfestival van Cannes; Mariken van Nieumeghen van Jos Stelling was in 1975 de laatste.
Het verhaal – absurdistisch zoals alleen Van Warmerdam dat kan – draait om Camiel Borgman (Jan Bijvoet), die op een dag arriveert in de boomrijke lanen van een villawijk. Hij klopt aan bij de riante woning van Marina en Richard.
Zij is gefascineerd door de vreemdeling en biedt hem een slaapplek aan. Zijn komst is het begin van een reeks verontrustende gebeurtenissen rond het welgestelde gezin.
Borgman laat die zorgvuldig opgetrokken façade op lugubere wijze stapje voor stapje afbrokkelen.
Voor hij bij de Belg Jan Bijvoet uitkwam, had Alex van Warmerdam een andere acteur op het oog voor de hoofdrol in Borgman. En niet zomaar eentje: Van Warmerdam dacht aan Mads Mikkelsen.
Mikkelsen zelf zag dat na het lezen van het script ook wel zitten. Toch kwam het er niet van: Van Warmerdam en Mikkelsen konden het nieteens worden over het gage van de acteur.
De TV van gisteren: Hunted-kijkers vol ongeloof over acties van Coen en Helene
07:00GTST Spoilers - maandag 9 t/m donderdag 12 november 2026
06:47Vanavond op TV: WHAM! 10 dagen in China, Scheveningen: Dag & nacht, Angels & Demons
21:35Plannen voor studioterugkeer kerstspecial All You Need Is Love de prullenbak in
19:33Brein achter miljoenenroof op Schiphol doet voor het eerst zijn verhaal in Videoland-docu