TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Alex van Warmerdam is een van de eigenzinnigste regisseurs van Nederland. Toch kwam het nooit tot een (echte) doorbraak in het buitenland.
Totdat in 2013 Borgman uitkwam. Voor het eerst in bijna veertig jaar dong een Nederlandse film mee naar een Gouden Palm tijdens het filmfestival van Cannes; Mariken van Nieumeghen van Jos Stelling was in 1975 de laatste.
Het verhaal – absurdistisch zoals alleen Van Warmerdam dat kan – draait om Camiel Borgman (Jan Bijvoet), die op een dag arriveert in de boomrijke lanen van een villawijk. Hij klopt aan bij de riante woning van Marina en Richard.
Zij is gefascineerd door de vreemdeling en biedt hem een slaapplek aan. Zijn komst is het begin van een reeks verontrustende gebeurtenissen rond het welgestelde gezin.
Borgman laat die zorgvuldig opgetrokken façade op lugubere wijze stapje voor stapje afbrokkelen.
Voor hij bij de Belg Jan Bijvoet uitkwam, had Alex van Warmerdam een andere acteur op het oog voor de hoofdrol in Borgman. En niet zomaar eentje: Van Warmerdam dacht aan Mads Mikkelsen.
Mikkelsen zelf zag dat na het lezen van het script ook wel zitten. Toch kwam het er niet van: Van Warmerdam en Mikkelsen konden het nieteens worden over het gage van de acteur.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
Ik Geloof in Mij-ster Rutger van Barneveld breekt vijf jaar na serie eindelijk door met zomerhit
08:10De TV van gisteren: Amerikafilmpjes Raymond Mens bejubeld door de kijker
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Huizenruilers, Kingdom of Heaven
11:48Hélène Hendriks onthult: 'Deze gast maakt binnenkort debuut bij Vandaag inside'
11:38GTST strikt acteur Tarikh Janssen als mysterieuze nieuwkomer Rex Martin