TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Alex van Warmerdam is een van de eigenzinnigste regisseurs van Nederland. Toch kwam het nooit tot een (echte) doorbraak in het buitenland.
Totdat in 2013 Borgman uitkwam. Voor het eerst in bijna veertig jaar dong een Nederlandse film mee naar een Gouden Palm tijdens het filmfestival van Cannes; Mariken van Nieumeghen van Jos Stelling was in 1975 de laatste.
Het verhaal – absurdistisch zoals alleen Van Warmerdam dat kan – draait om Camiel Borgman (Jan Bijvoet), die op een dag arriveert in de boomrijke lanen van een villawijk. Hij klopt aan bij de riante woning van Marina en Richard.
Zij is gefascineerd door de vreemdeling en biedt hem een slaapplek aan. Zijn komst is het begin van een reeks verontrustende gebeurtenissen rond het welgestelde gezin.
Borgman laat die zorgvuldig opgetrokken façade op lugubere wijze stapje voor stapje afbrokkelen.
Voor hij bij de Belg Jan Bijvoet uitkwam, had Alex van Warmerdam een andere acteur op het oog voor de hoofdrol in Borgman. En niet zomaar eentje: Van Warmerdam dacht aan Mads Mikkelsen.
Mikkelsen zelf zag dat na het lezen van het script ook wel zitten. Toch kwam het er niet van: Van Warmerdam en Mikkelsen konden het nieteens worden over het gage van de acteur.
Na een enerverend begin van de knock-outfase staan dinsdag opnieuw drie zestiende finales op het programma van het WK voetbal. Frankrijk, Noorwegen en gastland Mexico gaan op jacht naar een ticket voor de achtste finales.
Op deze manier is VI concurrenten Renze en Pauw & De Wit te slim af
10:23Dit is wanneer het nieuwe seizoen van Make Up Your Mind begint
09:40Dit is wanneer het tweede seizoen van Bestemming X te zien is
08:32Tamara Elbaz en Maria Tailor keren terug in The Real Housewives of Amsterdam
08:26Dit zijn de gasten van het laatste seizoen van Zomergasten