TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Alex van Warmerdam is een van de eigenzinnigste regisseurs van Nederland. Toch kwam het nooit tot een (echte) doorbraak in het buitenland.
Totdat in 2013 Borgman uitkwam. Voor het eerst in bijna veertig jaar dong een Nederlandse film mee naar een Gouden Palm tijdens het filmfestival van Cannes; Mariken van Nieumeghen van Jos Stelling was in 1975 de laatste.
Het verhaal – absurdistisch zoals alleen Van Warmerdam dat kan – draait om Camiel Borgman (Jan Bijvoet), die op een dag arriveert in de boomrijke lanen van een villawijk. Hij klopt aan bij de riante woning van Marina en Richard. Zij is gefascineerd door de vreemdeling en biedt hem een slaapplek aan. Zijn komst is het begin van een reeks verontrustende gebeurtenissen rond het welgestelde gezin. Borgman laat die zorgvuldig opgetrokken façade op lugubere wijze stapje voor stapje afbrokkelen.
Voor hij bij de Belg Jan Bijvoet uitkwam, had Alex van Warmerdam een andere acteur op het oog voor de hoofdrol in Borgman. En niet zomaar eentje: Van Warmerdam dacht aan Mads Mikkelsen. Mikkelsen zelf zag dat na het lezen van het script ook wel zitten. Toch kwam het er niet van: Van Warmerdam en Mikkelsen konden het nieteens worden over het gage van de acteur.
Wanneer is de finale van Hunted VIPS te zien?
10:15Benja Bruijning en Aiko Beemsterboer in nieuwe serie van makers Knokke Off
10:00Tim Hofman kijkt veel Nederlandse dramaseries: 'Maar makers hoeven me daar nooit voor te bellen'
10:00Marlijn Weerdenburg en Frits Sissing zijn klaar voor het Musical Awards Gala: 'De Oscars van het musicalgenre'
09:45Talpa reageert: dit is waarom Robert geen rood kreeg in De Bondgenoten