TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het klassieke horrorverhaal van Bram Stoker werd al vele malen verfilmd. Deze versie van regisseur Francis Ford Coppola is beslist de moeite waard.
Tal van filmmakers lieten zich inspireren door de roman Dracula van Bram Stoker uit 1897. Dat heeft klassiekers als Nosferatu uit 1922 en Dracula uit 1931 opgeleverd, maar ook een aantal draken van films. Deze versie van regisseur Francis Ford Coppola (The Godfather, Apocalypse Now) is niet direct een klassieker, maar ook absoluut geen mislukking.
Coppola blijft dicht bij Stokers originele verhaal. Daarbij is deze romantische horrorfilm een lust voor het oog. De kostuums en de make-upeffecten werden dan ook bekroond met een Oscar.
Voeg daarbij een sterrencast met onder anderen Keanu Reeves, Winona Ryder, Anthony Hopkins en Gary Oldman, en Bram Stoker's Dracula staat met gemak in het linkerrijtje van verfilmingen rondom de bloeddorstige graaf.
Het zal niemand verbazen dat Gary Oldman doodeng is als Dracula. Om zijn rol in Bram Stoker's Dracula nog te overtuigender te maken, nam de Oscarwinnaar een zangcoach in de arm om zijn stem een octaaf lager te maken. Alsof die griezel nog niet creepy genoeg was!
Vanavond staat er een absolute kraker op het programma van het WK voetbal 2026. Portugal en Spanje treffen elkaar in de achtste finales, terwijl later in de nacht ook gastland Verenigde Staten weer in actie komt tegen België.
Dit programma vervangt Huizenruilers op RTL 4
08:48Boer Zoekt Vrouw-boer John (38) overleden bij ernstig verkeersongeval
08:23De TV van gisteren: Kijkers missen sfeer in De Avondetappe vanuit Huizen
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Flikken Gent, Samaritan
06:00Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden