TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het klassieke horrorverhaal van Bram Stoker werd al vele malen verfilmd. Deze versie van regisseur Francis Ford Coppola is beslist de moeite waard.
Tal van filmmakers lieten zich inspireren door de roman Dracula van Bram Stoker uit 1897. Dat heeft klassiekers als Nosferatu uit 1922 en Dracula uit 1931 opgeleverd, maar ook een aantal draken van films. Deze versie van regisseur Francis Ford Coppola (The Godfather, Apocalypse Now) is niet direct een klassieker, maar ook absoluut geen mislukking.
Coppola blijft dicht bij Stokers originele verhaal. Daarbij is deze romantische horrorfilm een lust voor het oog. De kostuums en de make-upeffecten werden dan ook bekroond met een Oscar.
Voeg daarbij een sterrencast met onder anderen Keanu Reeves, Winona Ryder, Anthony Hopkins en Gary Oldman, en Bram Stoker's Dracula staat met gemak in het linkerrijtje van verfilmingen rondom de bloeddorstige graaf.
Het zal niemand verbazen dat Gary Oldman doodeng is als Dracula. Om zijn rol in Bram Stoker's Dracula nog te overtuigender te maken, nam de Oscarwinnaar een zangcoach in de arm om zijn stem een octaaf lager te maken. Alsof die griezel nog niet creepy genoeg was!
Voetbalfans kunnen woensdagavond hun hart ophalen. Met Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Jude Bellingham en Luka Modric verschijnen meerdere wereldsterren op het veld tijdens de vierde speeldag van het WK voetbal 2026.
Oordeel zelf: ging Rafael van der Vaart te ver met dit grapje over Japanners?
13:27Salar uit De Bondgenoten geeft duidelijkheid over relatie met Mercedes
12:19Heerlijk: Kjeld Nuis clasht met Johan Derksen bij Vandaag Inside
12:04Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op woensdag, op nieuw tijdstip
10:41Keert Britt na Diederik ook terug in De Bondgenoten? Dit zegt ze zelf