TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de vroege jaren 50 is er voor jonge vrouwen weinig te halen in Ierland. Daarom is Eilis (Saoirse Ronan) blij dat ze naar New York kan verhuizen. Een Ierse priester die daar al woont, heeft zelfs een woning en een baan voor haar geregeld.
Na een zware periode met veel heimwee begint ze zich steeds meer in Brooklyn thuis te voelen.
Dat ze Tony (Emory Cohen) leert kennen, speelt daar een grote rol in. Net als Eilis haar draai in New York gevonden lijkt te hebben, moet ze om trieste redenen terug naar Ierland.
Die terugkeer maakt veel los in het dorp waar ze opgroeide en doet haar beseffen hoezeer ze in Brooklyn haar thuis heeft gemist. Dat stelt haar voor een haast onmogelijk dilemma.
Saoirse Ronan is een bijzondere actrice. Op twaalfjarige leeftijd sleepte ze al haar eerste Oscarnominatie binnen voor haar rol in Atonement. Voor Brooklyn ontving ze haar tweede nominatie, Ronan was pas twintig.
Maar de teller stond niet stil: op haar 22e volgde een nominatie voor Lady Bird en op haar 24e kreeg ze haar vierde nominatie voor Little Women. Niet slecht voor iemand zonder formele acteeropleiding.
Brooklyn is op zaterdag 2 mei 2026 om 20:50 uur te zien op STAR Channel.
Gordon hard aangepakt in De Oranjezomer: 'Het is een patiënt'
08:21De TV van gisteren: gillende kinderen verstoren De Oranjezomer
06:47Vanavond op TV: Radar, Huizenruilers, Dune
06:00Begin de zomer goed met een nieuw seizoen van Echte Gooische Moeders
15:16Dit is waarom Thomas van Groningen maar kort te zien is bij De Oranjezomer
Dune zou een ‘onverfilmbaar boek’ zijn. Toch slaagt Denis Villeneuve er behoorlijk goed in.
