TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Californië, 1987. De stoere Charlie (Hailee Steinfeld) is net achttien geworden en ze vindt het tijd voor een eigen auto.
Haar oog valt op een oude gele Volkswagen Kever die ze aantreft op een autokerkhof. Na enig sleutelwerk blijkt dat dit kekke autootje veel meer is dan zomaar een oldtimer.
Charlies Kever is de ‘vermomming’ van Autobot Bumblebee. Een buitenaardse robot die naar de aarde is gereisd om de mensheid te behoeden voor de oorlogszucht van andere buitenaardse andere robots.
Probleempje: Bumblebee kan niet meer praten. Daardoor zijn er nogal wat mensen die zijn boodschap niet helemaal correct interpreteren.
En jammer genoeg zijn dat nou net de types waarbij het prettig was als ze de Kever from space wel zouden begrijpen: het leger bijvoorbeeld.
Bumblebee is een spin-off van de populaire, vaak bombastische Transformers-filmserie en komt opnieuw uit de koker van Michael Bay. Alleen treedt hij hier alleen op als producent.
Voor de regie trok hij Travis Knight aan, die in het verleden fantastische stop-motion-animatiefilms als Kubo and the Two Strings en Coraline afleverde.
Bumblebee speelt zich af in 1987. De film zit dan ook vol met typische jaren 80-gadgets.
Dat was voor hoofdrolspeelster Hailee Steinfeld nog best even ingewikkeld. De in 1996 geboren actrice had soms geen flauw idee hoe die apparaten werkten.
Zo moesten cast en crew haar uitleggen wat een walkman is en hoe je zo'n ding aan de praat krijgt.
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
13:44Joop van den Ende geëerd met de Gouden Televizier Oeuvre-Ring
13:25Marieke Elsinga ramde lantaarnpaal nadat ze in slaap viel achter het stuur
11:31Tygo Gernandt komt met nieuwe reportageserie
10:26De eerste beelden van de veelbelovende Nederlandse dramaserie BASTA zijn er eindelijk!