TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Californië, 1987. De stoere Charlie (Hailee Steinfeld) is net achttien geworden en ze vindt het tijd voor een eigen auto.
Haar oog valt op een oude gele Volkswagen Kever die ze aantreft op een autokerkhof. Na enig sleutelwerk blijkt dat dit kekke autootje veel meer is dan zomaar een oldtimer.
Charlies Kever is de ‘vermomming’ van Autobot Bumblebee. Een buitenaardse robot die naar de aarde is gereisd om de mensheid te behoeden voor de oorlogszucht van andere buitenaardse andere robots.
Probleempje: Bumblebee kan niet meer praten. Daardoor zijn er nogal wat mensen die zijn boodschap niet helemaal correct interpreteren.
En jammer genoeg zijn dat nou net de types waarbij het prettig was als ze de Kever from space wel zouden begrijpen: het leger bijvoorbeeld.
Bumblebee is een spin-off van de populaire, vaak bombastische Transformers-filmserie en komt opnieuw uit de koker van Michael Bay. Alleen treedt hij hier alleen op als producent.
Voor de regie trok hij Travis Knight aan, die in het verleden fantastische stop-motion-animatiefilms als Kubo and the Two Strings en Coraline afleverde.
Bumblebee speelt zich af in 1987. De film zit dan ook vol met typische jaren 80-gadgets.
Dat was voor hoofdrolspeelster Hailee Steinfeld nog best even ingewikkeld. De in 1996 geboren actrice had soms geen flauw idee hoe die apparaten werkten.
Zo moesten cast en crew haar uitleggen wat een walkman is en hoe je zo'n ding aan de praat krijgt.
Mart Hoogkamer hoopt dat er een De Bondgenoten VIPS komt zodat hij mee kan doen: 'Ik vind het zo'n spraakmakend programma'
10:08Je ziet het nieuwste seizoen van Down the Road (België) nu bij NPO Start
09:25Oud-deelnemer Chantal had wel willen trouwen met Rob in Married at First Sight
09:15De TV van gisteren: de kijkers van Heel Holland Bakt Elke Dag ergeren zich groen en geel aan deelnemer Rik
20:01Videoland deelt trailer Kees Flodder vol bekende gezichten