TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Zo zag je Brad Pitt nog nooit: als een kauwgom kauwende, van energie rond stuiterende, dommige fitnessinstructeur met fout haar.
Zijn hilarische rol is reden genoeg om Burn After Reading van Joel en Ethan Coen niet over te slaan. De regisseursbroers (die vaak ook productie en scenario op zich nemen) bewezen met onder meer Fargo, The Big Lebowski en O Brother, Where Art Thou experts te zijn in het creëren van bizarre, ingenieuze komedies. Zo ook deze knotsgekke spionagefilm vol plotwendingen en sterke dialogen.
De ontslagen CIA-agent Osborne Cox (John Malkovich) schrijft een boek over zijn oude werkgever, maar raakt zijn manuscript kwijt. Twee onnozele fitnessleraren (Pitt en Frances McDormand) vinden het en denken waardevolle geheime informatie in handen te hebben. Ze proberen er een slaatje uit te slaan door Cox te chanteren.
De gebroeders Coens schreven het script voor Burn After Reading terwijl ze ook aan het script voor No Country for Old Men werkte. Die met vier Oscars bekroonde film was was donkerder en serieuzer van toon, dus dat was een flinke afwisseling. Ze wisselden vaak om de dag van project waar ze aan werkten.
Vanavond op TV: Dwars door de Pyreneeën, Expeditie Robinson, Platoon
10:24Jaap Reesema moest zelf ook auditie doen voor Sing with me
10:02Yvon Jaspers (53) hoort weer na operatie: ‘Word zelfs blij van de wasmachine’
10:00Waylon legt uit hoe Sing with Me precies werkt: 'Het gaat echt om het plezier'
09:53Hélène Hendriks (46) ziet Sara bij Talpa: tekent voor vijf jaar bij