TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Doorbreken als acteur is erg lastig. Dat wordt Amir (Ahmed Bouyaghroumni) in de Telefilm Casting Call ook steeds duidelijker.
Hij heeft talent en zet zich vol in om zijn droom waar te maken, maar dat blijkt nog niet genoeg. De enige rollen die hij krijgt, zijn als crimineel voor reconstructies in het tv-programma Meld misdaad. Dat gaat hem ook niet echt helpen om een ster te worden: zijn gezicht is altijd geblurd.
Nadat hij gefrustreerd ontslag neemt, komt er een grote kans op zijn pad. Hij mag auditie doen voor een grote, internationale productie in Brussel. Daar komt hij in aanraking met de echte onderwereld, waar hij zich niet zomaar uit kan acteren.
Zo verandert deze tragikomedie geleidelijk in een thriller. Dat die genrewisseling natuurlijk aanvoelt is knap, zeker omdat de film maar 68 minuten duurt.
Regisseur Sharif Abdel Mawla bedacht het uitgangspunt omdat hij door zijn werk berichten kreeg van jongemannen die graag acteur wilde worden. Daar zegt hij over: “Hoewel ik het ergens opdringend en schaamteloos vind, heb ik er ook heel veel bewondering voor. Er zit een bepaalde honger in die mij fascineert.”
Volgens hem heeft die generatie een andere mentaliteit: “Deze groep jongens gelooft in de maakbaarheid van succes. Het enige wat je nodig hebt is een flinke dosis opportunisme en doorzettingskracht.” Dat echt doorbreken wel een lange adem vereist, laat Mawla zien in Casting Call.
Partnerbijdrage
Video: Tommy van Lent reageert op geruchten rondom terugkeer in GTST
11:02Gedoe rond B&B Vol Liefde: Aftrap voor de tweede keer verplaatst
10:28Van grappenmaker tot zelfinzicht: Ruben Nicolai over pleasen, verlies en verandering
08:40Dit zijn de finalisten van Wie is De Mol? 2025
08:06De TV van gisteren: Ruim 3,1 miljoen euro opgehaald voor Oekraïne dankzij Even Tot Hier