TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Frank Abagnale Jr. (Leonardo DiCaprio) is in zijn jeugd van huis weggelopen toen zijn familie uit elkaar viel. Zijn baantje als leraar Frans levert hem te weinig op om in zijn onderhoud te voorzien.
Om een extra zakcentje te verdienen begint Frank een carrière als zwendelaar. De jonge oplichter doet zich voor als piloot, dokter, advocaat en professor, beroepen met aanzien die vertrouwen uitstralen. Hij strijkt zo miljoenen op met het vervalsen van loonstrookjes en cheques.
Dat succes begint in Catch Me If You Can op een gegeven moment wel een beetje op te vallen. FBI-agent Carl Hanratty (Tom Hanks) is Abagnale op het spoor.
Maar wat Hanratty ook doet, hij krijgt de jonge oplichter niet te pakken. Frank is hem altijd net dat ene stapje voor.
Samen met Artificial Intelligence: A.I. en Minority Report vormt Catch Me If You Can de ‘Running man’-trilogie van Steven Spielberg. In elk van deze films is iemand op de vlucht.
Frank Abagnale Jr. bestaat trouwens echt. Hij is in deze film ook in beeld: hij is de man die Leonardo DiCaprio in Frankrijk in de boeien slaat.
Volgens de meesteroplichter is zo’n 80 procent van de film waargebeurd.
Abagnale moest uiteindelijk wel boeten voor zijn oplichterij: hij zat in de jaren 60 vijf jaar in de cel. Tegenwoordig geeft hij beveiligingsadviezen aan bedrijven en is hij docent voor FBI-agenten in opleiding.
Giel de Winter heeft goed nieuws voor de fans van Het Jachtseizoen: Most Wanted
13:12Video: Familie Jelies overspoeld met reacties na eerste aflevering Jelies & Gnodde: Grote Gezinnen Emigereren
13:00RTL laat William Rutten en Humberto Tan in verwarring achter: 'Een groot mysterie'
10:42De aanmeldingen stromen binnen voor het nieuwe seizoen van The Voice of Holland
10:30Robert uit De Bondgenoten is helemaal klaar met de nieuwkomers: 'Imbecielen'