TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In Frankrijk is Colette een icoon. Ze is niet alleen beroemd als schrijfster van erotische en feministische romans en novelles, maar ook als mimespeler, actrice en journalist. Het is daarom wat vreemd dat deze film over haar leven geen Frans product is, maar een Brits-Amerikaanse coproductie.
In 1893 trouwt plattelandsmeisje Colette (Keira Knightley) met de bekende schrijver Henry Gauthier-Villars, beter bekend als Willy (Dominic West). Hij introduceert haar in de Parijse salons en zet haar aan het werk in zijn ‘schrijffabriek’.
Haar eerste boeken worden onder zijn naam gepubliceerd, maar Colette wil meer. In het tweede deel van Colette neemt ze dan ook het heft in eigen handen.
Ze scheidt van Willy en groeit uit tot een ster. Door de chemie tussen West en Knightley zijn het uiteindelijk de scènes tussen Willy en Colette die het meest beklijven.
Regisseur Wash Westmoreland wist al vanaf het begin wie hij wilde voor de hoofdrol in Colette: Keira Knightley. Hij hoefde haar alleen nog maar over te halen.
De omstandigheden daarvoor waren niet ideaal. Westmoreland was in China toen hij de actrice via een beeldverbinding kon spreken.
Het was bijna middernacht en zijn batterij was bijna leeg. In een paar minuten wist hij Knightley ervan te overtuigen dat zij de vrouw voor de rol was.
Partnerbijdrage
Een simpele opdracht, een tikkende klok en vijf comedians die er ieder hun eigen draai aan geven. In het nieuwe RTL4-programma Taskmaster leidt Arjen Lubach de hilarische chaos in goede banen.
De TV van gisteren: De Bauers domineren primetime op eerste vrijdag van nieuw tv-seizoen
08:26Estavana Polman onthult bij Vandaag inside geslacht van haar tweede kindje: 'Maar alleen als jullie lief zijn'
06:47Vanavond op TV: The Sommerdahl murders, Make up your mind, Paul Blart: Mall Cop
16:40Jacobien uit Daar Gaan Ze Weer doet een boekje open na breuk met Arjen
15:46Dit zijn alle gasten die in het nieuwe seizoen van Dit Was Het Nieuws aanschuiven