TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In Frankrijk is Colette een icoon. Ze is niet alleen beroemd als schrijfster van erotische en feministische romans en novelles, maar ook als mimespeler, actrice en journalist. Het is daarom wat vreemd dat deze film over haar leven geen Frans product is, maar een Brits-Amerikaanse coproductie.
In 1893 trouwt plattelandsmeisje Colette (Keira Knightley) met de bekende schrijver Henry Gauthier-Villars, beter bekend als Willy (Dominic West). Hij introduceert haar in de Parijse salons en zet haar aan het werk in zijn ‘schrijffabriek’.
Haar eerste boeken worden onder zijn naam gepubliceerd, maar Colette wil meer. In het tweede deel van Colette neemt ze dan ook het heft in eigen handen.
Ze scheidt van Willy en groeit uit tot een ster. Door de chemie tussen West en Knightley zijn het uiteindelijk de scènes tussen Willy en Colette die het meest beklijven.
Regisseur Wash Westmoreland wist al vanaf het begin wie hij wilde voor de hoofdrol in Colette: Keira Knightley. Hij hoefde haar alleen nog maar over te halen.
De omstandigheden daarvoor waren niet ideaal. Westmoreland was in China toen hij de actrice via een beeldverbinding kon spreken.
Het was bijna middernacht en zijn batterij was bijna leeg. In een paar minuten wist hij Knightley ervan te overtuigen dat zij de vrouw voor de rol was.
Op deze datum is de finale van The Bicycle Race te zien
14:03Wanneer is de finale van Hunted VIPS te zien?
10:15Benja Bruijning en Aiko Beemsterboer in nieuwe serie van makers Knokke Off
10:00Marlijn Weerdenburg en Frits Sissing zijn klaar voor het Musical Awards Gala: 'De Oscars van het musicalgenre'
10:00Tim Hofman kijkt veel Nederlandse dramaseries: 'Maar makers hoeven me daar nooit voor te bellen'