TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Regisseur Zemeckis begon zijn werk voor het grote publiek met aanstekelijke avonturenfilms als Romancing the Stone en de Back to the Future-trilogie. Hij is nooit vergeten dat je met een spannend avontuur veel kunt bereiken, maar hij heeft in zijn latere films ook vaker iets verwerkt om dieper over na te denken.
In Contact snijdt hij het probleem wetenschap versus religie aan. “We mogen niet altijd weten waarom dingen gebeuren. Soms moeten we Gods wil accepteren," zegt een dominee in de film. Ellie Arroway (Jodie Foster), een gedreven, impulsieve astronoom, wil dat niet aanvaarden.
Na de tragische dood van haar ouders telt voor haar alleen nog dat wat ze met haar hoofd kan beredeneren. Daarom laat ze de liefde van haar leven aan zich voorbijgaan en steekt ze al haar energie in het afluisteren van het onmetelijke heelal. Op een dag heeft ze beet.
Vanaf de planeet Vega, 26 lichtjaar van de aarde verwijderd, worden signalen uitgezonden. Die signalen bevatten instructies voor het bouwen van een ruimteschip. Zodra dit bekend wordt, gaan haar leermeester en politici met haar ontdekking aan de haal.
Een spannend avontuur, een vleugje romantiek, een drama over de competitie tussen een idealistische leerling en een opportunistische leraar, politiek spel, vragen over het bestaan van God. Contact heeft het allemaal en verveelt geen minuut.
In het maatschappelijke debat dat ontstaat na Ellies ontdekking laat Zemeckis Bill Clinton, Larry King, Jay Leno, ultra-conservatieven en new age-achtige spirituelen het woord doen. Op de interessante vragen die hij stelt (Willen we wel weten of er andere levensvormen bestaan? Betekent het dat God niet bestaat?) geeft hij geen antwoorden; dat zou het grote publiek maar afschrikken. Maar het is niet erg. De vragen die hij stelt blijven na de film nog lang nasudderen.
Contact is op zondag 23 februari 2025 om 20:00 uur te zien op NET 5.
Vanavond op TV: Hila voorbij de taliban, Expeditie Robinson, Fist Fight
23:09De Amerikaanse films van Dick Maas zijn nu te zien bij Videoland
12:40Cheyenne Löhnen hint naar verzwegen redenen voor GTST-exit
11:57Over Mijn Lijk-deelnemer Roy deelt inktzwarte gezondheidsupdate: 'Soms zijn er geen woorden'
11:33Eva Jinek maakt eindejaarsspecial met Robert Dijkgraaf