TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Cruella DeVil is de wrede modeontwerper die er in 101 Dalmatiërs haar levensdoel van maakt een bontjas te maken van 101 schattige dalmatiërpups. Hoe maak je zo’n personage sympathiek?
Is dat überhaupt mogelijk? Cruella doet in ieder geval een poging. De film laat zien hoe weesmeisje Estella uitgroeit tot Cruella. Ze is nog maar jong als ze zich aansluit bij de kleine dieven Horace en Jasper.
Jaren later krijgt de modegekke Estella (Emma Stone) haar droombaan aangeboden: ze mag aan de slag bij de gevierde en gevreesde barones Von Hellman (Emma Thompson), de belangrijkste modeontwerper van het Londen van de jaren 70. Hoe langer ze voor haar werkt, hoe meer ze begint in te zien hoe gemeen de barones is.
Dat verhaal zit verpakt in een film die er prachtig uitziet, waarbij vooral de kostuums eruit springen. Thompson en Stone doen dat ook: ze zijn allebei in topvorm.
De kostuums en haardracht in Cruella zijn prachtig gemaakt, maar toch mist er een iconisch element van het personage: de sigaret in de lange sigarettenhouder. Sinds 2007 verbied Disney roken in de eigen films. Dat vond Emma Stone wel jammer. “Ik keek ernaar uit om Cruella’s groene sigarettenrook te zien, maar dat was niet mogelijk,” vertelde ze aan The New York Times. “Ik wil geen reclame maken voor roken, maar ik wil ook geen reclame maken voor het villen van puppies.”
Dit zijn de deelnemers van De Verraders 2026
11:26Welk programma vervangt Postcode Loterij In de Ring op SBS6?
11:24Komt er nog een nieuw seizoen van De Frogers: Groeten Uit...?
09:34Dit vinden kijkers van de spraakmakende docu Ferry Lost
08:00Exclusief: Dit zijn de eerste drie deelnemers van Roadtrippers VIPS