TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een collega van LouAnne (Michelle Pfeiffer) omschrijft haar klasje nog netjes. Volgens hem zijn het slimme pubers, maar hebben ze nooit geleerd om te leren. En ze hebben, zoals dat zo mooi heet, 'sociale problemen'.
LouAnne windt er op haar beurt in Dangerous Minds geen doekjes om: haar leerlingen zijn 'rebels from hell'. Ze hebben totaal geen zin om op school te zijn en zijn in de klas meer bezig met drugs, criminaliteit en stoerdoenerij dan met luisteren naar hun leraar. Maar LouAnne geeft niet zomaar op. Met haar legerachtergrond, een beetje karate, liedjes van Bob Dylan en de nodige omkoperij weet ze de klas stukje bij beetje voor zich te winnen.
Dangerous Minds is een verfilming van het boek My Posse Don't Do Homework. In dat boek beschrijft ex-marinier LouAnne Johnson haar tijd voor de klas op een school in een achterstandswijk in Californië.
De film deed het behoorlijk goed: wereldwijd bracht Dangerous Minds zo'n 180 miljoen dollar op. De soundtrack van de film deed het zelfs nog beter: rapper Coolio scoorde een wereldhit met het nummer Gangsta's Paradise. Coolio stond in veertien landen op nummer 1 en scoorde de Grammy voor beste hiphopnummer.
Partnerbijdrage
Johan Derksen twijfelt over samenwerking met Lale Gül: 'Ze is de weg kwijt'
11:09Marieke Heebink laat zich uit over Sleepers-rel: 'Te veel stress'
10:33Emma Wortelboer hoopt op eigen interviewprogramma: 'Zoals Theo van Gogh dat ooit deed'
10:08Estavana over aangeschoten Rafael bij Studio Voetbal: 'Hij heeft wel op z'n kop gekregen'
09:40De TV van gisteren: kijkers weten al zeker wie Stars on Stage gaat winnen