TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Net als in het origineel wordt Amerika overspoeld door zombies.
Een groepje overlevenden, onder wie verpleegster Ana (Sarah Polley) en politieman Kenneth (Ving Rhames), besluit zich schuil te houden in een enorm winkelcentrum.
Zo hopen ze twee vliegen in een klap te slaan in Dawn of the Dead: niet alleen zijn ze daar veilig, in het winkelcentrum is ook voldoende proviand en materieel te vinden om de zombie-apocalyps comfortabel uit te kunnen zitten.
Dat levert een vakkundig gemaakte horrorfilm op, die wel de zwarte humor en de maatschappijkritiek van het origineel mist.
Ving Rhames was geen fan van het horrorgenre en had het origineel nooit gezien toen hij de rol in Dawn of the Dead aannam.
Toch sprak de rol hem aan doordat de cast multicultureel was en hij het werk van regisseur Zack Snyder goed vond.
Daarnaast grapte Rhames dat hij vooral enthousiast was omdat zijn personage als een van de weinige zwarte mannen in een zombiefilm het einde haalt.
Partnerbijdrage
Johan Derksen twijfelt over samenwerking met Lale Gül: 'Ze is de weg kwijt'
11:09Marieke Heebink laat zich uit over Sleepers-rel: 'Te veel stress'
10:33Emma Wortelboer hoopt op eigen interviewprogramma: 'Zoals Theo van Gogh dat ooit deed'
10:08Estavana over aangeschoten Rafael bij Studio Voetbal: 'Hij heeft wel op z'n kop gekregen'
09:40De TV van gisteren: kijkers weten al zeker wie Stars on Stage gaat winnen