TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Iedereen beseft inmiddels wel dat slachtoffers van het toeslagenschandaal onrecht is aangedaan. Maar hoe het voelt om zelf door het systeem verpletterd te worden, is moeilijker over te brengen.
Regisseur Stijn Bouma maakte al de documentaires Alleen tegen de Staat en Sheila versus de Staat over het verwoestende effect van de toeslagenaffaire.
Hij combineerde de verhalen daaruit om met zijn eerste lange speelfilm, De Jacht op Meral Ö., te doen wat in die documentaires niet mogelijk was: de kijker midden in het drama plaatsen terwijl de wanhoop groeit.
Alleenstaande moeder Meral Öztürk (Dilan Yurdakul) heeft een onterechte terugvordering van 34.000 euro ontvangen. Terwijl ze wanhopig probeert haar leven op de rails te houden, staat ze onder het constante toezicht van sociaal rechercheur Ron (Gijs Naber), die fraude zoekt tot in haar keukenkastjes en wasmand.
Vanaf de eerste scène in De Jacht op Meral Ö. is de frustratie voelbaar. Meral probeert haar problemen op te lossen, maar het systeem werkt haar tegen. Niemand helpt, niemand luistert. De opsporingsambtenaren hanteren een dodelijke logica: waar rook is, is vuur. Onschuld lijkt geen optie. De menselijkheid verdwijnt onder een deken van wantrouwen.
Deze dramafilm met thrillerelementen roept een breed palet aan emoties op: woede, angst, verdriet en machteloosheid. Bouma gebruikt soms iets te uitleggerige dialogen, maar maakt de onrechtvaardige situatie desondanks indrukwekkend invoelbaar.
Kritiek op coaches en ‘verouderd format’: dit klopt er niet aan de Battles van The voice
10:11VI kritisch op Angela de Jong na commentaar op Jake Paul en Jutta Leerdam: 'Laat gaan!'
10:00I've Got the Music in Me blijkt op Johnny de Mols lijf geschreven: 'Als jongetje was ik al met muziek bezig'
06:47Vanavond op TV: Wie is de Mol?, I've got the music in me, Scouts Guide to the Zombie Apocalypse
06:00Het langverwachte tweede seizoen van Máxima is nu te streamen op Videoland