TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Vlak voor de verkiezingen kan een politicus geen slechte publiciteit gebruiken. Veel slechter dan de pers die de gedoodverfde nieuwe premier Fabian Ploch (Jacob Derwig) in deze Telefilm krijgt, kan het niet: hij staat terecht wegens seksueel misbruik.
Schrijfster Amanda Richter (Kim van Kooten) heeft hem voor de rechter gesleept. Ze beweert dat hij haar 25 jaar geleden op een studentenfeestje heeft verkracht.
Regisseur Saskia Diesing brengt de rechtszaak gedetailleerd en met oog voor beide partijen in beeld. Echte duidelijkheid geeft ze nooit.
Is Ploch zo onschuldig als hij beweert of klopt het verhaal van Richter? Waarom brengt ze de zaak eigenlijk nu pas naar buiten en wat is de invloed van de tijd op haar herinneringen aan het voorval?
Die en andere vragen maken van De zitting een onderhoudende, boeiende én maatschappelijk relevante film.
Kim van Kooten is niet de enige acteur in deze film die 'bijklust' als (scenario)schrijver. Ook Lykele Muus, die hier de advocaat van Amanda Richter speelt, acteert en schrijft.
In 2015 verscheen Eland, zijn debuutroman. Daarna volgden nog We doen wat we kunnen en Zo kan het dus ook.
Ook het scenario van De zitting is van zijn hand.
De TV van gisteren: Dramatisch lage start Got Talent met Vlaamse talenten
08:52Zien: hereniging Patricia Paay en Adam Curry na vijftien jaar: 'Who's counting?'
08:42Jack van Gelder (75) open over vertrek bij De oranjezondag: ‘Ik ben gewoon gecanceld’
08:37B&B vol liefde-Sabina over snelle exit bij Fred: ‘Hij wilde gewoon de hele tijd aan me zitten’
08:33Diego González-Clark laat zoon Sem acteerdebuut maken in GTST