TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Randolph Smiley (Robin Williams) presenteert als Rainbow Randolph een populair kinderprogramma. Die roem heeft hem alles gegeven wat hij wilde, van auto’s tot een penthouse in Manhattan.
Hij verliest alles als hij betrapt wordt op snode zaakjes. Hij nam namelijk smeergeld aan van ouders die hun kinderen in zijn programma wilde hebben. Hij wordt gearresteerd door de FBI, zijn programma wordt gecanceld en hij moet zijn penthouse uit, waardoor hij dakloos is.
Producent Marion Stokes (Jon Stewart) krijgt de opdracht een vervanger te vinden en die moet brandschoon zijn. Er mag geen enkel schandaal meer opduiken. Hij komt uit bij de oprechte Sheldon Mopes (Edward Norton) die het personage Smoochy the Rhino speelt. Zijn programma groeit uit tot een enorme hit.
Randolph ziet het allemaal gebeuren en is woedend. Hij moet en zal Sheldon zwart maken in Death to Smoochy. Mogelijk kan hij zijn baan terugkrijgen als die neushoorn ontslagen is.
De satire is geregisseerd door Danny Devito. Helaas voor hem was de film geen succes: de film had een budget van ongeveer 50 miljoen dollar maar bracht maar net iets meer dan 8 miljoen op.
In een interview met de entertainmentwebsite A.V. Club in 2022 zei Devito dat dit de schuld was van studio Warner Bros: “De studio snapte Death to Smoochy niet.” Volgens hem werd de film daarom uitgebracht met maar weinig promotie. Hij zou de film nog sterk aanraden: “Kijk naar Death to Smoochy en je hebt lol. Edward Norton en Robin Williams zijn geweldig. Het is echt een leuke film.'
Peter Pannekoek blikt terug op Gouden Televizier-Ring Gala 2026: 'Op deze grap verheugde ik me echt'
14:15Over Mijn Lijk-Koen voltooit marathon na halfzijdige verlamming
13:14Monica Geuze en Valerio Zeno blazen oud tv-programma nieuw leven in
11:27Wordt Hans Kesting dan misschien de nieuwe Sinterklaas? Paul de Leeuw reageert
10:05Expeditie Robinson 2026: dit zijn de deelnemers