TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wat volgt zijn rellen, heftige rellen. De langste rellen uit de geschiedenis van Amerika.
Het incident bij het pand is de druppel voor de zwarte bevolking in Detroit. Jarenlang kon de politie daar onbestraft politiegeweld en andere mensenrechtenschendingen plegen.
De zwarte bevolking pikt het niet meer. Vijf dagen lang uiten ze hun frustratie. Die wordt met nog meer geweld neergeslagen.
Als je de beelden ziet, waan je je in een heus oorlogsgebied. Vergeet niet, we hebben het hier over de Amerikaanse stad Detroit.
Bigelow heeft al heel wat jaren ervaring met het maken van politiek getinte films. Met The Hurtlocker en Zero Dark Thirty toonde ze in staat te zijn gevoelige onderwerpen streng onder de loep te nemen.
In Detroit gaat ze een stapje verder. Ze zit bij bepaalde scènes zo dicht op de huid, dat je als kijker niet weg kunt kijken. Je voelt je bijna medeplichtig.
Dit is ongemakkelijk, maar ruim vijftig jaar na de gebeurtenissen toont deze film aan hoe relevant dit onderwerp nog is.
Deze films en series brengen je helemaal in de stemming voor de Olympische Winterspelen
13:32Diva Brons belooft geweldig seizoen van De Bachelorette: 'Mensen gaan smullen'
13:01Yvon Jaspers deelt heel leuk nieuws over Boer Zoekt Vrouw-stel Roel en Simone
10:29The Voice-deelnemer Thijs heeft te maken met roddels: 'Dit is fake nieuws'
10:24Echte Gooische Moeders krijgt een zesde seizoen