TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2008 verfilmde Matteo Garrone de journalistieke bestseller Gomorra, een verhaal over Italiaanse maffiafamilies in een beruchte wijk van Napels.
Ook dit misdaaddrama lijkt zich in zo’n zelfde, desolaat ogende woonwijk aan de kust af te spelen. Tussen de vervallen gebouwen en braakliggende stukjes land zucht een buurt onder de agressie van een ex-bokser met een cocaïneverslaving.
Vooral de introverte hondentrimmer Marcello (Marcello Fonte) moet het ontgelden. Als de vernedering te groot wordt, ziet hij zich in Dogman genoodzaakt korte metten met de ellendeling te maken.
Ook dit keer toont Garrone op schilderachtige wijze een wijk die veel wegheeft van een oorlogsgebied, waarbij de keiharde omstandigheden de inwoners dwingen hun onschuld verliezen. De honden zien – al dan niet blaffend – toe hoe de mens in een beest verandert.
Matteo Garrone had oorspronkelijk Roberto Benigni op het oog voor de hoofdrol in Dogman. De acteur/regisseur, vooral bekend van La vita è bella bedankte voor de eer; Marcello Fonte kreeg de rol van Marcello.
Een jaar later kwam het toch tot een samenwerking tussen Benigni en Garrone. Benigni kreeg de rol van poppenmaker Geppetto in Garrones versie van Pinocchio.
Partnerbijdrage
Aan topvoetbal geen gebrek dit weekend. In Duitsland begint Bayern München aan een nieuw Bundesliga-seizoen en in de Premier League wacht de clash tussen Aston Villa en Arsenal. Je ziet het allemaal live op Viaplay.
Fans moeten heel lang wachten op The Masked Singer en The Voice of Holland
09:40Video: De Bauers vertellen over het nieuwe seizoen met kersverse gezinsleden
09:25De Kroesjes komen eraan: startdatum realityserie Wolter Kroes bekend
09:02Alle gasten van nieuw seizoen Casa di Beau bekend: deze BN’ers schuiven aan
08:16De TV van gisteren: Kijkers zien beledigde Mireille in B&B Vol Liefde