TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2008 verfilmde Matteo Garrone de journalistieke bestseller Gomorra, een verhaal over Italiaanse maffiafamilies in een beruchte wijk van Napels.
Ook dit misdaaddrama lijkt zich in zo’n zelfde, desolaat ogende woonwijk aan de kust af te spelen. Tussen de vervallen gebouwen en braakliggende stukjes land zucht een buurt onder de agressie van een ex-bokser met een cocaïneverslaving.
Vooral de introverte hondentrimmer Marcello (Marcello Fonte) moet het ontgelden. Als de vernedering te groot wordt, ziet hij zich in Dogman genoodzaakt korte metten met de ellendeling te maken.
Ook dit keer toont Garrone op schilderachtige wijze een wijk die veel wegheeft van een oorlogsgebied, waarbij de keiharde omstandigheden de inwoners dwingen hun onschuld verliezen. De honden zien – al dan niet blaffend – toe hoe de mens in een beest verandert.
Matteo Garrone had oorspronkelijk Roberto Benigni op het oog voor de hoofdrol in Dogman. De acteur/regisseur, vooral bekend van La vita è bella bedankte voor de eer; Marcello Fonte kreeg de rol van Marcello.
Een jaar later kwam het toch tot een samenwerking tussen Benigni en Garrone. Benigni kreeg de rol van poppenmaker Geppetto in Garrones versie van Pinocchio.
Voetbalfans kunnen woensdagavond hun hart ophalen. Met Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Jude Bellingham en Luka Modric verschijnen meerdere wereldsterren op het veld tijdens de vierde speeldag van het WK voetbal 2026.
Partnerbijdrage
Tina Nijkamp onderzoekt: is de stem van Caroline Tensen veranderd?
13:47Oordeel zelf: ging Rafael van der Vaart te ver met dit grapje over Japanners?
13:27Salar uit De Bondgenoten geeft duidelijkheid over relatie met Mercedes
12:19Heerlijk: Kjeld Nuis clasht met Johan Derksen bij Vandaag Inside
12:04Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op woensdag, op nieuw tijdstip