TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2008 verfilmde Matteo Garrone de journalistieke bestseller Gomorra, een verhaal over Italiaanse maffiafamilies in een beruchte wijk van Napels.
Ook dit misdaaddrama lijkt zich in zo’n zelfde, desolaat ogende woonwijk aan de kust af te spelen. Tussen de vervallen gebouwen en braakliggende stukjes land zucht een buurt onder de agressie van een ex-bokser met een cocaïneverslaving.
Vooral de introverte hondentrimmer Marcello (Marcello Fonte) moet het ontgelden. Als de vernedering te groot wordt, ziet hij zich in Dogman genoodzaakt korte metten met de ellendeling te maken.
Ook dit keer toont Garrone op schilderachtige wijze een wijk die veel wegheeft van een oorlogsgebied, waarbij de keiharde omstandigheden de inwoners dwingen hun onschuld verliezen. De honden zien – al dan niet blaffend – toe hoe de mens in een beest verandert.
Matteo Garrone had oorspronkelijk Roberto Benigni op het oog voor de hoofdrol in Dogman. De acteur/regisseur, vooral bekend van La vita è bella bedankte voor de eer; Marcello Fonte kreeg de rol van Marcello.
Een jaar later kwam het toch tot een samenwerking tussen Benigni en Garrone. Benigni kreeg de rol van poppenmaker Geppetto in Garrones versie van Pinocchio.
Partnerbijdrage
Prime Video onthult eerste beelden van Good Luck Guys S4 en die beloven weinig goeds
13:11Zo kijk je donderdag live naar FC Sion - Ajax
13:02Jan Versteegh richt zich tot De Bondgenoten-fan Mart Hoogkamer
11:53Video: Carlo Boszhard over MAFS-pauze: ‘Goed dat we even een jaartje wachten’
11:48De 5 beste programma's om deze week te streamen