TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Als de baas van Dolores Claiborne onder verdachte omstandigheden overlijdt, begint een ware klopjacht op de dader. Twintig jaar eerder werd Dolores (Kathy Bates) ervan verdacht haar man te hebben vermoord.
Voldoende bewijs om haar te veroordelen was er toen niet. Daarom is rechercheur John Mackey (Christopher Plummer) erop gebrand haar deze keer wél achter de tralies te krijgen.
Dolores’ dochter Selena (Jennifer Jason Leigh), die haar moeder jaren niet heeft gezien, krijgt in New York een krantenartikel onder ogen met het nieuws. Ze besluit terug te gaan naar de plek waar ze haar jeugd doorbracht. Het weerzien is niet bepaald hartelijk. Zowel moeder als dochter is verbitterd en zwijgzaam.
Net als in Misery is ook in de Stephen King-verfilming Dolores Claiborne de hoofdrol voor Kathy Bates. Voor Misery kreeg ze een Oscar, maar in deze psychologische thriller over de relatie tussen moeder en dochter is haar spel misschien nog wel indrukwekkender.
Dat Bates de hoofdrol speelt is geen toeval. Stephen King schreef het boek Dolores Claiborne met haar in zijn achterhoofd.
Op de set van Misery hadden King en Bates elkaar ontmoet. De schrijver was zo onder de indruk van de actrice dat hij een personage op haar baseerde.
Monique Hansler emotioneel: “Niet over praten, want dan ga ik huilen”
13:58Australië strikt wereldster voor Eurovisie Songfestival 2026: dit is haar inzending
13:00Dit is de verrassende nieuwe presentator van We Zijn Er Bijna!
10:00Eveline Stallaart belooft Married at First Sight-seizoen vol verrassingen: 'Viel van de ene verbazing in de andere'
09:23Hendrik Jan Bökkers heeft heel goed nieuws voor de fans van Woeste Grond