TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Als de baas van Dolores Claiborne onder verdachte omstandigheden overlijdt, begint een ware klopjacht op de dader. Twintig jaar eerder werd Dolores (Kathy Bates) ervan verdacht haar man te hebben vermoord.
Voldoende bewijs om haar te veroordelen was er toen niet. Daarom is rechercheur John Mackey (Christopher Plummer) erop gebrand haar deze keer wél achter de tralies te krijgen.
Dolores’ dochter Selena (Jennifer Jason Leigh), die haar moeder jaren niet heeft gezien, krijgt in New York een krantenartikel onder ogen met het nieuws. Ze besluit terug te gaan naar de plek waar ze haar jeugd doorbracht. Het weerzien is niet bepaald hartelijk. Zowel moeder als dochter is verbitterd en zwijgzaam.
Net als in Misery is ook in de Stephen King-verfilming Dolores Claiborne de hoofdrol voor Kathy Bates. Voor Misery kreeg ze een Oscar, maar in deze psychologische thriller over de relatie tussen moeder en dochter is haar spel misschien nog wel indrukwekkender.
Dat Bates de hoofdrol speelt is geen toeval. Stephen King schreef het boek Dolores Claiborne met haar in zijn achterhoofd.
Op de set van Misery hadden King en Bates elkaar ontmoet. De schrijver was zo onder de indruk van de actrice dat hij een personage op haar baseerde.
Thuisfront laat van zich horen na slippertje Casper en Fianca in De Bondgenoten: 'Hij zal nooit een keer nadenken over z’n gezin'
16:16Barbara kreeg een burn-out na Winter Vol Liefde: 'Heeft uiteindelijk zijn tol geëist'
15:43Jan Versteegh deelt bizarre anekdote over opnames The Bicycle Race: 'Wat?!'
14:00RTL geeft tekst en uitleg over 'menselijke fout' op kaart van Rob aan Sandra in Married at First Sight
11:24Jörgen Raymann maakt comeback met eigen tv-programma en dit is wanneer het begint