TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 1953 verscheen Casino royale, Ian Flemings eerste roman over geheim agent James Bond. Hij is meteen populair.
Toch duurt het nog negen jaar tot 007 de overstap naar het witte doek maakt. In 1962 is het dan eindelijk zover: dankzij Dr. No kan het bioscooppubliek nu ook genieten van de gesoigneerde geheim agent en zijn spitsvondige oneliners. Als geheim agent Strangways overlijdt, stuurt MI6-chef M zijn beste man eropaf. James Bond (Sean Connery) gaat naar Jamaica om uit te zoeken wie zijn collega heeft omgebracht. Hun onderzoek op het tropische eiland brengt 007 en CIA-collega Felix Leiter (Jack Lord) op het spoor van Dr. No (Joseph Wiseman). Deze toch redelijk geflipte superschurk is van plan de ruimtereizen waar NASA mee bezig is te saboteren.
007 moet hem zien te stoppen. Daarbij is hij grotendeels op zijn eigen slimheid aangewezen: in Dr. No beschikt James Bond nog niet over zijn zo kenmerkende technische snufjes. Meesterknutselaar Q en zijn gadgets doen pas in opvolger From Russia with Love hun intrede. Bond rijdt ook niet in dure auto's, daar was simpelweg geen budget voor. Een ander klassiek 007-element is wel aanwezig. Ursula Andress is onvergetelijk als Bondgirl Honey Ryder.
Hoofdrolspeler Sean Connery werd al vroeg kaal. Op zijn zeventiende begon de Schotse acteur zijn haar al te verliezen. Toen hij Dr. No maakte was Connery een dertiger. Omdat een kale James Bond geen porem is, droeg hij tijdens de opnames een haarstukje. In de latere Bondfilms draagt hij zelfs een volledige pruik.
Video: Vincent Croiset en Tina de Bruin geven elkaar het jawoord
09:00De Bevers gaan naar het grote doek: eerste bioscoopfilm aangekondigd
08:17De TV van gisteren: Kijkers enthousiast over rol van Georgina Verbaan in Dag & Nacht
06:00Het tweede seizoen van Hakken over de Sloot zie je nu bij Prime Video
21:34Dit zijn de finalisten van De Slimste Mens 2026