TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De dertienjarige Theo gaat met zijn moeder een dagje naar het museum. Dat culturele uitje loopt uit op een tragedie.
Terwijl ze in het Metropolitan Museum of Art in New York rondlopen, vindt daar een bomaanslag plaats. Theo's moeder komt om het leven.
In de chaos die daarop volgt, neemt hij een aandenken mee uit het museum. En niet zomaar een: Theo neemt het kostbare schilderij Het puttertje van Carel Fabritius mee.
Dat is in The Goldfinch het moment dat Theo's leven voor altijd zal veranderen. Na de aanslag neemt Mrs. Barbour (Nicole Kidman), de moeder van een klasgenoot, hem onder haar hoede.
Verder komt Theo in contact met antiekhandelaar Hobie (Jeffrey Wright). Die twee relaties zullen de rest van zijn leven bepalen.
The Goldfinch is gebaseerd op de gelijknamige roman van Donna Tartt. Zij kreeg er in 2014 de Pulitzer Prize voor.
Het schilderij dat Theo in de film steelt, hoort niet in het Metropolitan in New York. Het puttertje van Carel Fabritius behoort tot de collectie van het Mauritshuis in Den Haag.
Tartt zag het schilderij voor het eerst in 1993, twintig jaar voordat The goldfinch in de winkels lag.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
Albert Heijn Kerstreclame 2025: Jeroen van Koningsbrugge straalt twee keer
08:15De TV van gisteren: Sint brengt meerdere bezoekjes op Nederlandse tv
06:47Vanavond op TV: Protection, De bondgenoten, The Help
06:00Advent dag 6 | Leef mee met de kandidaten van Vals Spel op Videoland
22:05Dit zijn de afvallers van de vierde aflevering van The Masked Singer 2025