Film
Steven Spielberg's hit E.T
Esther Hut
  ·    ·  
LAATSTE UPDATE: 16-12-22 11:35

Ga er maar aan staan: als tienjarig jochie auditie doen voor de ogen van regisseur Steven Spielberg. Henry Thomas verscheen in een Indiana Jones-kostuum en leverde op het eerste gezicht geen al te beste prestatie.
E.T. The Extra-Terrestrial
Dat maakte de klein man goed met een geïmproviseerde scène: Henry dacht terug aan de dag dat zijn hond overleed.
Met tranen in zijn ogen stond de kleine Henry voor de grote regisseur. Dat raakte blijkbaar een gevoelige snaar: Spielberg gaf hem de hoofdrol in E.T. The Extra-Terrestrial.
Henry Thomas speelt Elliott, een jongen die op een dag in de achtertuin een eenzaam buitenaards wezentje vindt. Elliott neemt de alien mee in huis, waar hij hem verstopt voor zijn ouders en andere volwassenen.
Dat wordt steeds lastiger als het wezentje ziek wordt. Het simpele, vertederende verhaal werd een groot succes en E.T. groeide uit tot een klassieker.
Steven Spielberg
Regisseur Steven Spielberg wilde dat het publiek zich vooral met Elliott en E.T. zou identificeren, en niet met de volwassenen in de film.
Om dat te bereiken, filmde hij E.T. The Extraterrestrial vanaf de ooghoogte van een kind. Dat werkte: de film werd een enorme hit en scoorde maar liefst negen Oscarnominaties.
Steven Spielberg greep naast de beeldjes voor beste regie en beste film, maar E.T. won wel vier Oscars.
Wat je verder niet mag missen
Alle tips
Kijk de eerste aflevering van de Verraders Halloween op RTL4
Bloedstollende missies, meedogenloze moorden en een psychologisch schaakspel als nooit tevoren. In het angstaanjagende tweede seizoen van De Verraders Halloween gaan weer dertien bekende Nederlanders tot het uiterste om hun handen te leggen op het kostbare zilverLaatste nieuws van TVgids.nl
Meer nieuws 10:12Paul de Leeuw reageert op kritiek op eerste aflevering Hotel Hollandia
10:00Ortál Vriend over Flikken Rotterdam: 'Een lijk vinden kost me geen moeite meer'
09:45AVROTROS komt met nieuw programma op de buis: Born Winners
08:32De TV van gisteren: Kijkers enthousiast over Casa di Beau met Davina Michelle en Edwin Evers
06:47Vanavond op TV: 3 op reis, Holland's got talent, Tears of the Sun