TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een ontmoeting met een oud-klasgenoot gooit in Enemy of the State het hele leven van advocaat Robert Clayton Dean (Will Smith) overhoop.
Hoe dat kan? Die klasgenoot speelt Robert – zonder dat hij het doorheeft – een videoband toe. Op die tape staat het bewijs dat een topfunctionaris van de Nationale Security Agency (NSA) betrokken is bij een politieke moord.
NSA-topman Reynolds (Jon Voight) wil niet dat deze informatie uitlekt. Hij zet alles op alles om de video in handen te krijgen. Zo wordt Robert van het ene op het andere moment Enemy of the State; staatsvijand nummer 1.
Overal waar hij komt, heeft Robert een stelletje spionnen achter zich aan en de NSA luistert al zijn telefoongesprekken af. De veiligheidsdienst gebruikt zelfs satellieten om Robert overal te kunnen volgen.
Eén man tegen het systeem, dat klinkt als een verloren zaak. Maar Robert staat er in Enemy of the State niet helemaal alleen voor.
Oud-spion Lyle (Gene Hackman) helpt de advocaat om uit handen van de overheid te blijven.
Regisseur Tony Scott moest flink zijn best doen om Gene Hackman over te halen de rol van Lyle te spelen. Hackman had de rol al een paar keer afgewezen toen Scott hem zelf opbelde om hem over te halen.
Will Smith wilde zo graag met Hackman samenwerken dat hij met minder dan zijn normale gage genoegen nam.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
Jochem Myjer laat van zich horen in alle ophef over het Sinterklaasjournaal: 'Van mijn Hoofdpiet blijf je af'
11:18NOS en NTR slaan handen ineen: Eurovisie Songfestival wordt gewoon uitgezonden in Nederland
10:36Kippenvel gegarandeerd: De ultieme terugblik op Max Verstappens allereerste wereldtitel (video)
10:04Groot verdriet voor de Verhulstjes
09:34Talkshow Eva gaat er even tussenuit en dit programma komt in de plaats