TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Schrijver Thomas Rosenboom ontving in 2000 de Libris Literatuur Prijs voor zijn boek Publieke werken. De lijvige historische roman speelt zich af in 1888 in Amsterdam.
In Publieke werken beschrijft Rosenboom de perikelen rond de bouw van het prestigieuze Victoria Hotel tegenover het Centraal Station. Dat verhaal is opgehangen aan twee hoofdpersonages.
De ene is vioolbouwer Walter Vedder, wiens huis moet wijken voor het hotel. De ander is zijn neef neef Christiaan Anijs, die zich in Hoogeveen in de nesten heeft gewerkt door ongeoorloofd medisch handelen.
De verfilming van Publieke werken liet lang op zich wachten. Geen producent durfde zich aan dit immense project te wagen.
Uiteindelijk durfden productiemaatshcappij Topkapi en regisseur Joram Lürsen het toch aan. Het resultaat is verbluffend.
Niet alleen waan je je als kijker – door de levensechte decors – in het Amsterdam van eind negentiende eeuw. Gijs Scholten van Aschat (Vedder) en Jacob Derwig (Anijs) vertolken hun eigenwijze personages op minstens zo knappe wijze.
John Williams maakt op deze datum zijn opwachting met Huizenruilers
10:05De startdatum van het RTL 4-programma The House of Hide & Seek is bekend
10:00Stars on Stage keert terug: op deze datum begint het derde seizoen
10:00Gerard Joling kritisch op talkshows: 'Onderwerpen vaak zo zwaar'
09:57Het zestiende seizoen van Familie Gillis: Massa Is Kassa is vanaf deze datum te zien