TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een ander perspectief op hetzelfde bronmateriaal kan voor een heel ander eindresultaat zorgen. Dat laat regisseur Sofia Coppola zien met The Beguiled, een remake van de gelijknamige film van Don Siegel uit 1971.
Tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog vindt een leerling van een meisjesinternaat de zwaargewonde soldaat John McBurney. Terwijl hij in het internaat van zijn verwondingen herstelt, brengt hij de vrouwen daar het hoofd op hol.
Waar Siegels soldaat een botte hork was, is McBurney (Colin Farrell) in Coppola's film zachter, vriendelijker. Het grootste verschil tussen beide films zit hem in de vrouwen.
Bij Siegel zijn ze neurotische, hysterische stereotypen; Coppola geeft hen ieder hun eigen persoonlijkheid. Daardoor is haar The Beguiled een genuanceerde film, die – in tegenstelling tot het origineel – veel meer om de vrouwen draait dan om McBurney.
In The Beguiled zit een scène waarin de gewonde McBurney in bad zit. Martha (Nicole Kidman), de leider van het internaat, wast hem met een spons.
Copopla moest die scène door problemen met het licht een aantal keer opnieuw opnemen. Wat heet: toen ze eindelijk klaar waren had Kidman Farrel bijna twee uur zitten wassen.
Tijdens het filmfestival van Cannes in 2017 won Sofia Coppola met The Beguiled de prijs voor beste regie. Daarmee was ze eerste vrouw sinds 1961 die die prijs won.
In dat jaar was de Russische Joelia Solntseva de eerste vrouwelijke winnaar.
Vuurwerk achter de schermen bij The Voice van Vlaanderen: bonje tussen Joost Klein en Koen Wauters
08:22De TV van gisteren: 'Een van de beste The Passion-edities in jaren' en bloedstollend spannend slot van de verraders
06:00A Beautiful Mess met Carice van Houten stream je nu bij NPO Start
22:03Zo loopt De Verraders 2026 af
21:20The Passion-kijkers zijn het over 1 ding helemaal eens: 'Hij maakt het alleen al het kijken waard'