TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jake Blues (John Belushi) heeft een tijd in de cel gezeten, maar nu komt hij vrij. Zijn broer Elwood (Dan Aykroyd) staat hem bij de gevangenispoort op te wachten.
De gebroeders Blues stappen in Elwoods auto en rijden naar Chicago, de stad waar ze zijn opgegroeid. Daar ontdekken ze dat het weeshuis waar ze vroeger woonden moet sluiten. Tenzij iemand binnen elf dagen genoeg geld bij elkaar verzamelt om de schulden af te betalen.
The Blues Brothers zouden The Blues Brothers niet zijn als ze geen oplossing voor dat probleem zouden vinden. Ze brengen hun oude band weer bij elkaar om met optredens de benodigde poen bij elkaar te verdienen.
Naast Saturday Night Live-sterren Belushi en Aykroyd bestaat de cast van The Blues Brothers voor een groot deel uit bekende muzikanten. De film barst uit elkaar van de soul-, jazz- en blueshelden. En ze zingen en spelen allemaal een mopje mee.
Zo zingt Ray Charles het nummer Shake Your Tail Feather, vertolkt Aretha Franklin haar hit Think en waagt zij zich samen met James Brown en John Lee Hooker aan een swingende versie van Elvis Presley’s Jail House Rock.
En dan hebben we het muzikale hoogtepunt van de film nog niet eens gehad: het legendarische Everybody Needs Somebody To Love, gezongen door de broertjes Blues zelf.
Het WK voetbal gaat vandaag verder met vier wedstrijden in de groepen G en H. Spanje en België hopen hun eerste overwinning van het toernooi te boeken, terwijl ook Uruguay weer in actie komt op het wereldkampioenschap.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
10:56'Chantal Janzen en Elise Schaap spelen hoofdrollen in nieuwe dramaserie'
10:40'Nepobaby' Nicky van der Gijp over kritiek op Het Oranje Café: 'Makkelijke inkopper'
10:14Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dreigen zonder hulp boerderij te verliezen: 'Staan opeens voor enorme uitdaging'
09:23Renze Klamer reageert op pittige uitspraak van Johan Derksen: 'Erger in de omgang dan Matthijs van Nieuwkerk'