film
Max vlucht naar zijn fantasiewereld vol maximonsters
Janine van Rooden
  ·  De negenjarige Max (Max Records) voelt zich thuis niet op zijn gemak. Zijn moeder (Catherine Keener) heeft het veel te druk met haar werk en haar nieuwe vriend om aandacht voor hem te hebben.
Where the Wild Things Are
Na de zoveelste ruzie vlucht Max naar zijn fantasiewereld. Daar wonen grote monsters; de Wild Things. In tegenstelling tot zijn moeder zijn zij wél blij met Max. Ze kronen hem zelfs tot koning. Of Max wel een goede koning is en of hij überhaupt blij moet zijn met die titel is nog maar de vraag.
Met Where the Wild Things Are verfilmt Spike Jonze het gelijknamige prentenboek van Maurice Sendak, dat in Nederland werd uitgebracht als Max en de Maximonsters. Zijn film is even fantasierijk en prachtig vormgegeven als het boek. Vooral de monsters zien er geweldig uit. Ze zijn groot, enorm knuffelbaar, maar tegelijkertijd ook angstaanjagend.
Spike Jonze
Bij een verfilming van een prentenboek verwacht je misschien een kinderfilm. Dat is Where the Wild Things Are absoluut niet. De fantasie en de verwondering uit het verhaal van Maurice Sendak zijn gebleven, maar regisseur Spike Jonze voegt daar een duister, minder kindvriendelijk laagje aan toe.
Jonze wilde dan ook geen film voor kinderen maken, maar een verhaal over hoe het is om kind te zijn. Schrijver Maurice Sendak was het daarmee eens. In een interview met Newsweek zei hij dat ouders die de film te eng vonden voor hun kroost hun mond moesten houden. "Als ze er niet tegen kunnen, moeten ze maar naar huis gaan. Of in hun broek plassen."

Alles over Pathé Thuis

Geef je mening in het TVgids.nl kijkerspanel

Formule 1 volg je hier

Pathé Thuis
Tips voor jou
Gerelateerd nieuws

Bob en Jurgen zoeken ruzie in Undercover

Pak de zakdoekjes erbij: Our Friend (2021) met Dakota Johnson te zien op FilmBox

Het liefdesverhaal van Adam Driver en Marion Cotillard in musicalfilm Annette

Jack Black schrijft griezelboeken in Goosebumps

Andrew Garfield bestrijdt het kwaad als de The Amazing Spider-Man
