TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Neil Armstrong zette als eerste mens voet op de maan en deed de beroemde uitspraak 'That’s one small step for a man, one giant leap for mankind.' Maar wat was hij voor man?
First Man is gebaseerd op het boek First man: The life of Neil A. Armstrong van James R. Hansen. De film volgt net als het boek het leven van Neil Armstrong (Ryan Gosling).
De legendarische Amerikaanse astronaut moest vele offers brengen. Niet alleen voor zijn land, maar ook voor zijn gezin.
De film toont ook de Apollo 11-missie, een van de gevaarlijkste uit de ruimtevaartgeschiedenis, met als hoogtepunt de landing op de maan.
Regisseur Damien Chazelle maakte vóór First Man in korte tijd naam met de films Whiplash, over een talentvolle drummer, en de musical La La Land. Deze drie uiteenlopende films hebben één ding gemeen: de hoofdrolspeler heeft een droom en daarvoor moet alles wijken.
Ryan Gosling deed uitgebreid onderzoek naar Neil Armstrong. Zo sprak hij met familie en vrienden van de astronaut.
In een van die gesprekken vertelde iemand hem dat Armstrong een voorliefde had voor de theremin, een elektronisch muziekinstrument.
Ryan Gosling vertelde dat aan regisseur Damien Chazelle en componist Justin Hurwitz. Hurwitz besloot daarop een theremin te gebruiken voor de filmmuziek van First Man.
Justine Marcella is weg bij Shownieuws
11:00Martine van Os over nieuwe seizoen We Zijn er Bijna!: 'Elk levensverhaal is boeiend'
10:02Gerard Joling praat mond voorbij: 'Nieuw seizoen van Only Joling op komst'
08:40Komende week in B&B Vol Liefde: 'Ik plons zo samen het bed in' en Malgosia-vibes
07:57De TV van gisteren: 'Dit krijgen Glennis, Lale en Bram voor deelname aan Het Waren 2 Fantastische Dagen'