TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De familie Flodder, met aan het hoofd de sigaren rokende en jenever stokende Ma Flodder (Nelly Frijda), krijgt als sociaal experiment een woning toegewezen in de chique villawijk Zonnedael.
Al snel maken Ma Flodder en haar gezin de buurt onveilig. Vooral Johnnie (Huub Stapel) en de tweeling Kees en Kees (René van ’t Hof en Tatjana Simic) doen van zich spreken.
Flodder is banaal, plat en grof, maar de avonturen van het gezin zijn vooral erg grappig.
Flodder werd de best bezochte Nederlandse film van de jaren 80. Bijna tweeënhalf miljoen Nederlandse bioscoopgangers hoorden Tatjana de gevleugelde zin ‘Buurman, wat doet u nu?’ uitspreken.
Regisseur Dick Maas, die ook het scenario schreef, won het Gouden Kalf voor beste regie. Door het megasucces van de film Flodder kreeg de film nog twee (mindere) vervolgen en een tv-serie die vijf seizoenen zou lopen.
Partnerbijdrage
Componist achter Studio Sport en Toppop tunes Tonny Eyk overleden
14:49NET5 laat alleenstaande woningzoekenden samenwonen in nieuw programma
14:14Kees Stevens doet mee aan No Way Back VIPS 2026: 'Wilde echt voor mezelf kiezen'
13:45Claude blikt in Open Casa Kerst terug op het Eurovisie Songfestival: 'Een klein soort trauma'
13:35Eva Jinek: 'Zo vier ik mijn kerst dit jaar'