TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na het – deels onverwachte – succes van Dr. No, de eerste Bond-film, duurde het niet lang voor een vervolg kwam. From Russia with Love werd meteen een van de beste films uit de reeks, die ondertussen al 25 films telt.
Een dissidente KGB-agent vraagt asiel aan in Groot-Brittannië. Ze heeft ook een geheime decodeermachine in de aanbieding, op voorwaarde dat James Bond (Sean Connery) degene is die haar veilig van Istanboel naar Londen brengt.
Eenmaal daar blijkt haar verhaal een valstrik van misdaadorganisatie SPECTRE. SPECTRE-kopstuk Kronsteen wil 007 uit de weg ruimen en de supermachten Amerika en Rusland tegen elkaar opzetten.
From Russia with Love is de eerste Bond-film met een – inmiddels tot traditie uitgegroeide – titelsequentie én de eerste film met Q (Desmond Llewelyn) en zijn gadgets. Misschien dat de de film daarom wel te boek staat als een van de beste Bonds aller tijden.
Bondfans zijn niet de enigen die From Russia with Love kunnen waarderen. Ook hoofdrolspeler Sean Connery is blij met de film: van de zeven keer dat hij 007 speelde is dit zijn favoriet.
Vanavond staat er een absolute kraker op het programma van het WK voetbal 2026. Portugal en Spanje treffen elkaar in de achtste finales, terwijl later in de nacht ook gastland Verenigde Staten weer in actie komt tegen België.
Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
11:46Ewout Genemans onthult startdatum van nieuw seizoen Ewout:
10:36Monique Hansler laat van zich horen vanuit Spanje: 'Zo angstig'
10:20Hélène Hendriks schrikt van relatiebreuk die ze als primeur krijgt in De Oranjezomer: 'Ik hoop dat het goedkomt'