Film
Brad Pitt gaat op een levensgevaarlijke missie in Fury
Esther Hut
  ·    ·  
LAATSTE UPDATE: 02-09-22 13:04

Tankcommandant Don 'Wardaddy' Collier (Brad Pitt) en zijn team werken al jaren samen. Wardaddy en Boyd 'Bible' Swan, Trini 'Gordo' Garcia en Grady 'Coon-Ass' Travis vormen een geoliede machine. In april 1945 – de Tweede Wereldoorlog is bijna voorbij – krijgen ze er een vijfde teamlid bij: groentje Norman Ellison.
Fury
Norman heeft nog nooit een wapen vastgehouden. Hij moet zijn strepen – en zijn bijnaam – nog verdienen. Aan de hand van de keiharde leermeester Wardaddy en zijn mannen leert Norman dat het leven in de krappe Sherman-tank die ze liefkozend Fury noemen zwaar en gevaarlijk is. En dat oorlog op z'n zachtst gezegd geen pretje is.
Of, in de woorden van Wardaddy: "Idealen zijn vreedzaam. De geschiedenis is gewelddadig."
Shia LaBeouf
Shia LaBeouf, Michael Peña en Jon Bernthal spelen de overige hoofdrollen in Fury. Zij, Brad Pitt en Logan Lerman hadden het zwaar tijdens de opnames. Regisseur David Ayer ging ver om de explosieve relatie tussen de mannen op te wekken. Hij liet de acteurs elkaar geestelijk én fysiek aanvallen.
Bovendien zaten ze continu met elkaar in een kleine ruimte. Dat is geen pretje, zeker niet als je bedenkt dat Shia LaBeouf zich wel érg inleefde in zijn rol: tijdens de opnames zou hij geen enkele keer gedoucht hebben.
Wat je verder niet mag missen
Alle tips
Advent dag 1 | Win Penoza - Het Bordspel t.w.v. €19,99
De kerstdagen komen eraan en dat mag niet onopgemerkt gaan. Daarom organiseert TVgids.nl dit jaar een heuse Adventskalender waarbij je zowel de leukste kijktips ontvangt als prijzen kunt winnen. Doe je mee?Laatste nieuws van TVgids.nl
Meer nieuws 20:52Rechter doet uitspraak in zaak Nicol Kremers en Peter Gillis
20:31Officiële trailer van Sleepers 2 belooft spanning en sensatie
20:04Gordon en Talpa na exclusieve samenwerking uit elkaar
19:49Peter Pannekoek naar Paleis Noordeinde voor uitblinkerslunch
15:19Gisteren in Het Sinterklaasjournaal: Sinterklaas trekt zijn kleren uit en verdwijnt
De tv van gisteren
Meer tv 1 decDe TV van gisteren: Floortje Dessing sluit seizoen af met prima kijkcijfers
De nieuwste reviews
Meer reviews 14 novCANAL+ komt terug naar Nederland met een nieuw streamingplatform
8 novPodcast #45: Ferry de Serie, All the Light We Cannot See, Sly (Netflix) & Fingernails (Apple TV+)
8 novDe TV van gisteren: Kijkers vol bewondering voor politie in goedbekeken Bureau Rotterdam